لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۵

کانادا سرکوب خشونت بار مردم سوریه را به شدت محکوم کرد


کانادا سرکوب خشونت بار مردم سوریه را به شدت محکوم کرد
کانادا سرکوب خشونت بار مردم سوریه را به شدت محکوم کرد

کانادا سرکوب خشونت بار و عملیات نظامی علیه مردم سوریه را محکوم کرد.

جان برد، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز شنبه ۲۳ مرداد با انتشار یک بیانیه شدید اللحن در مورد خشونت های سوریه اعلام کرد کانادا تداوم حمله نظامی علیه مردم سوریه توسط حکومت اسد را به شدت محکوم می کند.

در بیانیه وزیر امور خارجه کانادا آمده است «حکومت اسد با هدف بر سر قدرت ماندن با کشتار مردان، زنان و کودکان سوریه مشروعیت خود را از دست داده است».

آقای برد در بخش دیگری از یادداشت خود خاطرنشان کرده است: «کانادا، به عنوان بخشی از تعهدمان به همکاری با شرکای بین المللی و هم فکرمان برای منزوی کردن حکومت اسد اقداماتی برای تشدید تحریم های کنونی علیه این حکومت و حامیان آن اعمال خواهد کرد.»

بر پایه این بیانیه، کانادا در اقدامی به هدف تشدید تحریم ها علیه حکومت بشار اسد در سوریه «دارایی های افراد و نهادهای دولتی را مسدود کرده و از سفر مقامات حکومت اسد و طرفداران رفتار نفرت انگیز رژیم او به کانادا خودداری خواهد کرد».

کانادا اواخر ماه مه سال جاری نیز تحریم هایی را علیه حکومت سوریه و مقامات دولت دمشق اعمال کرد.

آقای برد در بیانیه خود نوشته است اقداماتی که امروز علیه دمشق اتخاذ شده اند، اعضای حکومت کنونی سوریه و افرادی را که از آن حمایت می کنند را هدف قرار داده اند و به قصد لطمه زدن و آسیب به مردم سوریه اعمال نشده اند.

وزیر امور خارجه دولت محافظه کار کانادا در پایان بیانیه خود تاکید کرده است کانادا از تلاش های مردم سوریه برای محافظت از آزادی و دموکراسی حمایت می کند و چشم انتظار درخشش یک سوریه جدید است که به حقوق همه مردم و زندگی مسالمات آمیز با همسایگانش احترام می گذارد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده هفته گذشته از دولتمردان چین، روسیه و هند خواست تا بشار اسد را برای پایان دادن به خشونت علیه مردم این کشور تحت فشار قرار دهند.

بنا به گفته فعالان حقوق بشر سوریه، از آغاز ناآرامی های مردمی در شهرهای مختلف سوریه دست کم دو هزار نفر کشته شده اند.XS
SM
MD
LG