لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۳

کانادا از اتباع خود خواست به سرعت خاک سوریه را ترک کنند


کانادا از اتباع خود خواست به سرعت خاک سوریه را ترک کنند
کانادا از اتباع خود خواست به سرعت خاک سوریه را ترک کنند

در شرایطی که تلاش های بین المللی بر پایان دادن به حکومت پرزیدنت بشار اسد متمرکز است، و در بحبوحه تداوم خشونت ها در سوریه و شواهدی مبنی بر تشدید کشتار غیرنظامیان ، دولت کانادا مصرانه از کانادایی های مقیم سوریه خواسته است کشور را ترک کنند.

جان برد، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز پنج شنبه ٢٥ آذر به آنها توصیه کرد «به طور داوطلبانه» از سوریه خارج شوند.

آقای برد گفت زمان آن فرا رسیده است که اتباع کانادایی فوراً سوریه را ترک کنند، با این حال گزینه های دیگری نیز وجود دارند و ما می توانیم حداکثر کمک را به اتباع خود ارائه کنیم.

براساس ارقام رسمی وزارت امور خارجه دولت فدرال کانادا، حدود ١٥٠٠ تبعه کانادا به طور رسمی در سوریه ثبت نام کرده اند و بیشتر آن ها تابعیت دوگانه دارند.

وزیر امور خارجه کانادا گفت مقامات سوریه ممنوعیت های بسیار جدی بر سفر دیپلمات های کانادایی برقرار ساخته اند و فعالیت های آن ها در کشور برای ارائه کمک های کنسولی بسیار دشوار شده است.

آقای برد گفت کشورهای غربی تحریم های جدیدی علیه سوریه اعمال کرده اند و «اتحادیه عرب» بر فشار بر دمشق افزوده است و امکان دارد سفرهای هوایی به کشور را متوقف کند.

وی افزود: «در شرایطی که شرایط امنیتی در سوریه کماکان رو به وخامت می گذارد، برنامه ریزی سفر برای اتباع کانادایی که قصد دارند سوریه را ترک کنند، روز بروز دشوارتر شده است.»

وزیر امور خارجه کانادا به اتباع این کشور در سوریه هشدار داده است که اگر آنها تصمیم بگیرند در سوریه بمانند، دولت نمی تواند ارائه خدمات کنونی سفارت و یا گزینه های تجاری را که هم اکنون برای ترک سوریه وجود دارد ضمانت کند.

XS
SM
MD
LG