لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

محکومیت فرمانده بزرگترین پایگاه هوایی کانادا به دو بار حبس ابد


محکومیت فرمانده بزرگترین پایگاه هوایی کانادا به دو بار حبس ابد
محکومیت فرمانده بزرگترین پایگاه هوایی کانادا به دو بار حبس ابد

فرمانده بزرگترین پایگاه هوایی کانادا به اتهام ارتکاب به ٨٨ فقره جرم و قتل دو زن جوان به حبس ابد محکوم شد.

قاضی دادگاهی در شهر کوچکی در استان انتاریو، سرهنگ ویلیامز را به اتهام دو قتل و بیش از هشتاد فقره جرم ازجمله تجاوز جنسی و سرقت، به دو بار حبس ابد و یا پنجاه سال زندان متوالی محکوم کرد.

سرهنگ راسل ویلیامز، فرمانده ارشد پایگاه ترنتون، بزرگترین پایگاه هوایی ارتش کانادا و یکی از سرشناس ترین و محبوب ترین چهره های نیروهای نظامی کانادا بود که طی چند دهه گذشته با حفظ ظاهر زندگی حرفه ای، حیات دوگانه یک قاتل روانی و بیمار را که شب ها مرتکب قتل، تجاوز جنسی و ده ها فقره جرم دیگر می شد را در خفا به پیش برده بوده است.

نیروهای نظامی کانادا در واکنشی به جنایات راسل ویلیامز وی را از ارتش اخراج و همه مدال ها و مقام هایی که وی طی چند دهه گذشته کسب کرده بود را لغو کرد.

در حالی که جامعه، دولت و ساختارهای قضایی و نظامی کانادا از شرح جنایات این سرهنگ بلندپایه ارتش کشور که در اعترافات وی و در جسات رسیدگی به اتهامات وی در دادگاه مطرح شده بود، در بهت و حیرت بسیار فرو رفته است، راسل ویلیامز ٤٧ ساله پس از اعلام حکم قاضی از اعمال خود ابراز ندامت و از اعضای خانواده قربانیان عذرخواهی کرد.

استفان هارپر، نخست وزیر دولت فدرال کانادا در واکنشی نسبت به محاکمه و صدور حکم برای این فرمانده ارشد نیروی هوایی کشور گفت راسل ویلیامز به ارتش خیانت کرده است.

XS
SM
MD
LG