لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۹

کانادا قانون پذیرش پناهندگان را اصلاح می کند


کانادا قانون پذیرش پناهندگان را اصلاح می کند
کانادا قانون پذیرش پناهندگان را اصلاح می کند

اعمال اصلاحات پیشنهادی در ساختار پذیرش پناهندگان در کانادا، تعداد پناهندگانی که در این کشور پذیرفته می شوند را افزایش خواهد داد و بودجه بیشتری را برای کمک به ادغام در جامعه و کاریابی آن ها اختصاص خواهد داد.

براساس لایحه قانونی پیشنهادی که اخیراً جیسن کنی، وزیر مهاجرت و چند فرهنگی دولت فدرال اعلام کرده است، کانادا سالانه ۱۴ هزار و ۵۰۰ پناهنده که از سوی سازمان ملل انتخاب شده اند را در این کشور اسکان خواهد داد. این رقم ۲۵۰۰ پناهنده بیشتر از تعدادی ست که در حال حاضر در این کشور پذیرفته می شوند.

از این تعداد، ۵۰۰ پناهنده در حمایت قرار می گیرند و بقیه ۲ هزار پناهنده، به عنوان بخشی از برنامه خصوصی ضمانت پناهندگی، از سوی شهروندان و یا افراد مقیم کانادا، تحت تکفل قرار خواهند گرفت.

جیسن کنی، وزیرمهاجرت و چند فرهنگی دولت فدرال کانادا در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد: « میلیون ها نفر از خشونت و شکنجه متواری شده و درخواست پناهندگی خود را به کشورهای خارج از وطنشان ارائه کرده اند. ما هم درصددیم تا برای آن ها چتر محافظتی ایجاد کنیم.»

آقای کنی افزوده است اصلاحات به حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده ای که درسراسر جهان در شرایط وخیم و اسف باری روزگارمی گذرانند و به اسکان مجدد نیاز مبرم دارند، کمک خواهد کرد.

براساس بیانیه مطبوعاتی دولت فدرال کانادا، اتاوا همچنین قصد دارد اختصاص بودجه به برنامه کمک به اسکان مجدد پناهنگان را از ۴۵ میلیون دلار درسال، به سالانه ۵۴ میلیون دلار افزایش دهد تا اطمینان حاصل کند که پناهندگان تازه وارد « ازحمایت مورد نیاز برای شروع یک زندگی جدید در کانادا بهره مند می شوند».

برنامه کمک به اسکان مجدد پناهنگان کانادا درآمد ماهانه ای به پناهندگان تازه وارد اختصاص می دهد تا برای یک سال غذا و سرپناه داشته باشند. برای پناهندگانی که احتیاجات ویژه ای داشته باشند، احتمال تمدید درآمد ماهانه تا دو سال و یا تا زمانی که پناهنده بتواند خودکفا شود، وجود دارد.

با این وجود، وزیر مهاجرت و چند دفرهنگی دولت فدرال کانادا تاکید کرده است که اصلاحات پیشنهادی افرادی را هدف قرار خواهد داد که پس از فرود در خاک کانادا درخواست پناهندگی می کنند. این امر به هدف سرعت بخشیدن به پرونده افرادی که در خاک کانادا درخواست پناهندگی کرده اند، طراحی شده است. اثبات ادعای افرادی که در تلاشند تا از ساختار پذیرش پناهندگی کانادا سوء استفاده کنند درصدر اولویت این برنامه خواهد بود.

براساس طرح قانونی جدید، پرونده پناهندگی افراد به دو گروه تقسیم می شود: گروهی که از کشورهای دموکراتیک و به اصطلاح امن درخواست پناهندگی در کانادا می کنند و گروهی که از نقاط خطرناک دنیا به این کشور پناه می آورند.

اعمال اصلاحات پیشنهادی درقانون پذیرش پناهنده بیشتر در کانادا، در یک دوره پنج ساله ۱۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برای دولت هزینه دربرخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG