لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۰۱

ایرانیان مقیم کانادا فرا رسیدن سال نو ایرانی را جشن گرفتند


ایرانیان مقیم کانادا فرا رسیدن سال نو ایرانی را جشن گرفتند

همزمان با فرارسیدن سال نو ایرانی، ایرانیان مقیم کانادا با برگزاری جشن های متعدد، عید نوروز را جشن گرفتند.

چند هفته پیش از فرا رسیدن سال نو ایرانی، ایرانیان مقیم تورنتو خرید میوه، شیرینی و وسائل هفت سین را در بازارهای نوروزی که درنقاط مختلف شهربرگزار شده بودند، آغاز کردند.

مناطقی از شهر تورنتو که بیشترین تعداد جمعیت ایرانیان را درخود جای داده است، چند روز پیش از فرارسیدن نوروز، حال و هوای عید گرفته بود.

جشن بزرگ چهارشنبه سوری نیزهمچون چند سال گذشته، با حضورصدها ایرانی و با آتش بازی، غذاهای ایرانی و اجرای موسیقی زنده در یکی از میدان های معروف شمال شهر تورنتو برگزار شد.

کنسرت های موسیقی هنرمندان ایرانی مقیم کالیفرنیا نیز همزمان با فرارسیدن سال نو ایرانی در شهرهای مختلف کانادا برگزار شد.

نهادها و سازمان های ایرانی فعال در کانادا، همچون شبکه ایرانیان کانادا، فردوسی، بنیاد ایرانیان کانادا نیز آداب و رسوم عید نوروز و جشن های فرار سیدن نوروزی را در سالن های بزرگ هتل های سراسر شهر تورنتو، ونکوور و مونترال برگزار کردند. این جشن های میزبان خوانندگانی همچوم سیاوش شمس و ستار، خوانندگان مقیم لس آنجلس بودند.

وزیر مهاجرت، شهروندی و چند فرهنگی دولت فدرال کانادا، نمایندگان پارلمان استانی و شهری انتاریو نیز ضمن شرکت درجشن های سال نو ایرانی، خدمات جامعه ایرانیان مقیم کانادا به عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این کشور را ستودند.

با وجودی که شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال بیشترین جمعیت ایرانیان مقیم کانادا را در خود جای داده اند، جشن های عید نوروز در شهرهای دیگر سراسر کانادا نیز برگزار شد.

کانادا، پس از ایالات متحده بزرگترین جمعیت ایرانیان مهاجر خارج از کشور را در خود جای داده است.XS
SM
MD
LG