لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

کانادا تحریم های گسترده سیاسی و اقتصادی برکره شمالی اعمال کرد


کانادا تحریم های گسترده سیاسی و اقتصادی برکره شمالی اعمال کرد
کانادا تحریم های گسترده سیاسی و اقتصادی برکره شمالی اعمال کرد

همزمان با واکنش های بین المللی نسبت به افزایش تنش بین کره شمالی و کره جنوبی، کانادا در اقدامی حمایت آمیز از کره جنوبی اعلام کرد تحریم های گسترده ای بر کره شمالی اعمال خواهد کرد.

تحریم های کانادا علیه کره شمالی شامل محدودیت های گسترده بر مبادلات بازرگانی، سرمایه گذاری و دیگر مناسبات دوجانبه با این کشورخواهد بود.

دولت کانادا همچنین کلیه دیدارهای مقامات بلندپایه کره شمالی از کانادا را لغو کرده است.

استفان هارپر، نخست وزیر دولت فدرال کانادا روز دوشنبه ( ۲۴ مه ) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد کانادا هم اکنون به یک واکنش بین المللی هماهنگ، از جمله شورای امنیت سازمان ملل متعهد است.

در بیانیه نخست وزیر دولت محافظه کار کانادا آمده است: « کانادا اقدام غیرمسئولانه حکومت کره شمالی در نقض فاحش قانون بین الملل و بی احترامی آشکار به تعهدات بین المللی این کشور را محکوم می کند.»

در بخش دیگری از بیانیه نخست وزیر دولت فدرال آمده است کانادا همچنین با همکاری و هم فکری با کره جنوبی و نیز متحدان و شرکای بین المللی خود ادامه خواهد داد تا از اتخاذ یک موضع قاطع جهانی در قبال شرایط کنونی در شبه جزیره کره اطمینان حاصل کند.

استفان هارپرهمچنین اعلام کرده است کانادا از تصمیم لی میونگ باک، رئیس جمهوری کره جنوبی مبنی بر واکنش قاطع نسبت به « اقدام خصمانه » کره شمالی حمایت می کند.

بنا به گزارش سی بی سی، تلویزیون دولتی کانادا، سه کارشناس نیروی دریایی کانادا به تیم بین المللی کشورهای سوئد، استرالیا و ایالات متحده پیوسته اند تا پیرامون سانحه حمله روز ۲۶ مارس بوسیله اژدر کره شمالی به کشتی جنگی کره جنوبی در نزدیکی مرز دریایی غرب دو کره تحقیق کنند.

XS
SM
MD
LG