لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

نسرین خسروی، تصویرگر کتاب کودکان در سن ۶۰ سالگی در گذشت


نسرین خسروی، تصویرگر کتاب کودکان در سن ۶۰ سالگی در گذشت
نسرین خسروی، تصویرگر کتاب کودکان در سن ۶۰ سالگی در گذشت


نسرین خسروی، نقاش و تصویرگر کتاب کودکان درحالی که برای دیدار از فرزندانش به کانادا سفر کرده بود، در سن شصت سالگی در این کشور درگذشت.

نسرین خسروی تصویرگر بیش از ۲۸ کتاب بود و جایزه های ملی و بین المللی و دیپلم های افتخار متعددی را در کارنامه هنری خود داشت. « دختر باغ رویا »، « ستاره کوچک » و « ماه کامل » از جمله آثارتصویرگری این هنرمند ایرانی ست.

تصویرگری کتاب « زندگی جدید » رخسانا خان، نویسنده کانادایی نیز از جمله یادگارهای هنری نسرین خسروی ست. روایت این رمان کودکان در مورد تجربه یک دختر جوان در مورد مهاجرت است. این کتاب که نسخه تجاری کتاب « رخسانا به کانادا می رود » است که به سفارش دولت کانادا به رشته تحریر در آمده است. نسخه ای از این کتاب که میکل ژان، فرماندار کل و نماینده ملکه انگلستان در کانادا مقدمه ای بر آن نوشته است، به همه کودکانی داده می شود که برای اولین بار وارد این کشور می شوند.

خانم خسروی در سال ۱۹۵۰ در تهران متولد شد و فارغ التحصیل رشته طراحی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بود. وی فعالیت های حرفه ای و هنری خود را از سن بیست سالگی آغاز کرد و مدتی در دانشگاه هنرتدریس می کرد.

XS
SM
MD
LG