لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۷

درخواست نماینده پارلمان انتاریو از دولت کانادا برای نجات یک جوان ایرانی از اعدام


یک نماینده پارلمان انتاریو از دولت فدرال کانادا خواسته است تا برای نجات جان یک جوان ایرانی از اعدام، فورا اقدام کند.

گلن موری، نماینده پارلمان انتاریو روز سه شنبه درکنفرانس خبری در تورنتو گفت دولت فدرال باید در اسرع وقت برای نجات جان یک جوان ایرانی که به لواط متهم شده و در انتظار اجرای حکم اعدام است، میانجی گری کند.

بنا به گزارش رسانه های کانادا، ابراهیم حمیدی ۱۹ ساله از سال ۲۰۰۸ در بازداشت مقامات ایران بوده است. او همراه با سه پسر نوجوان دیگر به لواط متهم شده اند.

در حالی که سه نوجوان دیگر از این اتهام تبرئه شدند، و ابراهیم حمیدی اتهام تجاوز جنسی را رد کرده است، اما دادگاه حکم اعدام وی را صادر کرده است.

در شرایطی که دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران حکم نهایی خود مبنی بر اعدام این جوان ۱۹ ساله را طی چند ماه آینده اعلام خواهد کرد، این نماینده پارلمان انتاریو مصرانه از اتاوا خواسته است تا برای توقف اجرای حکم فورا اقدام کند.

داگ الیوت، وکیل سازمان دگرباشان ایرانی در تورنتو گفته است این آخرین فرصت برای جامعه بین الملل است تا با میانجی گری در این پرونده، این جوان ایرانی را از خطر مرگ نجات دهد چرا که پس از صدور حکم دیوان عالی، هیچ راهی برای درخواست تجدید نظر وجود ندارد.

آقای الیوت گفته است اگر آقای حمیدی بر اساس این شهادت کذب اعدام شود، هیچ چیز حیات را به وی بازنخواهد گرداند.

الفاروق خاکی، وکیل مهاجرت و فعال حقوق بشر نیز مصرانه از کانادا خواسته است تا به شیوه ای احترام آمیز و با احتیاط کامل برای توقف اجرای این حکم میانجی گری کند.


XS
SM
MD
LG