لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۸

درخواست کانادا از ایران برای توقف اجرای حکم اعدام قریب الوقوع محمد رضا حدادی و سنگسار سکینه محمدی آشتیانی


لارنس کانن، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز سه شنبه ( ٦ ژوییه ) با انتشار بیانیه ای مصرانه از حکومت ایران خواست تا اجرای حکم اعدام محمد رضا حدادی و سنگسارسکینه محمدی آشتیانی را متوقف کند.

وزیر امور خارجه کانادا در این بیانیه تاکید کرده است: « کانادا عمیقاً نگران انتشار گزارش هایی مبنی بر تصمیم ایران برای اعدام محمد رضا حدادی در روز چهارشنبه ( ٧ ژوییه ) در زندان عادل آباد در استان فارس است.

وی افزوده است ما قویاً و مصرانه از ایران می خواهیم تا به تعهدات بین الملی خود احترام بگذارد و این احکام اعدام را اجرا نکند.

وزیر امور خارجه کانادا در بخش دیگری از بیانیه خود خاطرنشان کرده است: « کانادا به شدت نگران گزارش هایی ست که از حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی، مادر دو کودک حکایت می کنند که درطی مراحل قضایی فاقد شفافیت، به خیانت و به مرگ محکوم شده است.»

آقای کانن تاکید کرده است کانادا از ایران می خواهد تا اجرای این عمل غیرانسانی را متوقف کند.

وزیر امور خارجه کانادا در بخش دیگری از بیانیه خود افزوده است این احکام اعدام های قریب الوقوع بخشی از رو مراحلی هستند که از رو به وخامت گذاشتن وضعیت حقوق بشر در ایران حکایت می کنند.

آقای کانن در پایان این بیانیه بار دیگر تاکید کرده است کانادا به شدت نگران وضعیت حقوق بشر در ایران است و از حکومت ایران می خواهد تا به تعهدات خود به قوانین داخلی و بین المللی عمل کند.

XS
SM
MD
LG