لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۲

ابراز نگرانی کانادا از ادامه آزار اقلیت های مذهبی در ایران


ابراز نگرانی کانادا از ادامه آزار اقلیت های مذهبی در ایران
ابراز نگرانی کانادا از ادامه آزار اقلیت های مذهبی در ایران

کانادا از ادامه بازداشت و آزار و اذیت اقلیت های مذهبی به ویژه بهاییان از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده است .

جان برد، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز جمعه (١١ شهریور ) با انتشار بیانیه ای تاسف خود را از انتشار گزارش هایی که حاکی است مقامات ایرانی یازده تن دیگر را در ارتباط با «موسسه آموزش عالی» بهاییان بازداشت کرده اند، ابزار داشت.

او می گوید : «این بازداشت ها براساس اتهامات بی پایه توطئه علیه امنیت ملی صورت گرفته است. این موسسه فقط خدمات آموزشی ارزشمندی را به جامعه بهاییان که از آموزش عالی رسمی در ایران محروم شده اند، ارائه می کند ».

در بیانیه گفته می شود : «کانادا از ایران می خواهد ت افرادی را که بر اساس اعتقادات دینی و مذهبی شان بازداشت کرده است، آزاد کند.»

آقای برد در بخش دیگری از بیانیه خود خاطرنشان کرده است «من همچنین نگران اعضای جامعه مسیحیان ایران هستم که کماکان با چالش هایی از قبیل بازداشت به اتهام ارتداد روبرو هستند.»

او یادآور می شود گزارش هایی که حاکی است مقامات ایران صدها جلد انجیل را سوزانده اند و ت یک کلیسای قدیمی در کرمان را خراب کرده اند نیز نگرانی های جدی بوجود آورده است.

کانادا مصرانه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است تا به شهروندان خود احترام بگذارد ، از حقوق اساسی انسانی آن ها محافظت کند و اجازه دهد بازداشت شدگان از یک روند قضایی عادلانه برخوردار شوند.

XS
SM
MD
LG