لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

درخواست کانادا برای آزادی بی قید و شرط رهبران بهایی


درخواست کانادا برای آزادی بی قید و شرط رهبران بهایی
درخواست کانادا برای آزادی بی قید و شرط رهبران بهایی

کانادا در مورد تداوم بازداشت هفت رهبر جامعه بهاییان ایران و محروم بودن مردم ایران از حقوق قانونی شان ابراز نگرانی عمیق کرد.

لارنس کانن، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز جمعه (۱۷ دسامبر) با انتشار بیانیه ای در این مورد، گزارش های مربوط به تداوم بازداشت هفت رهبر جامعه بهایی ایران را تاسف بار خواند.

هفت رهبر جامعه بهاییان ایران در سپتامبر سال گذشته به ده سال زندان محکوم شدند.

وزیر امور خارجه کانادا تصریح کرده است: «بیست و هشت ماه است که این افراد بدون هیچ دلیلی در شرایط بسیار دشواری در زندان گوهردشت اسیر شده اند. اتهاماتی که علیه آن ها مطرح شده اند، نمایانگر بازداشت عمدی آن ها فقط به دلیل اعتقادات دینی و خدمت به جامعه بهایی است. ما معتقد هستیم صدور حکم بازداشت طولانی بر بنیان چنین اتهاماتی صحیح نیست و این افراد باید هر چه زودتر و بدون قید و شرط آزاد شوند و به اعضای خانواده خود بپیوندند.»

وزیر امور خارجه دولت فدرال در بیانیه اخیر خود نوشته است کانادا عمیقاً نگران تداوم سرپیچی ایران از رعایت تعهدات ملی و بین المللی این کشور است.

لارنس کانن تاکید کرده است: «ما بار دیگر مصرانه از دولت ایران می خواهیم تا عملکرد خود در قبال وضعیت حقوق بشر را تغییر دهد و به تعهدات قانونی خود عمل کند. حصول اطمینان از رسیدگی عادلانه و قانونی به پرونده زندانیان، یکی از این تعهدات است.»

وی در پایان این بیانیه خاطرنشان کرده است دولت کانادا در مبارزه ایرانیان با نقض حقوق بشر، تبعیض و نیز بدرفتاری با زنان و اقلیت ها محکم و استوار در کنار مردم ایران ایستاده است.

XS
SM
MD
LG