لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۳۴

کانادا متعهد شد ۴۰۰ میلیون دلار دیگر به بازسازی هائیتی اختصاص دهد


کانادا متعهد شده است تا طی دو سال آینده، ۴۰۰ میلیون دلار دیگر کمک و وام به بازسازی کشور زلزله زده هائیتی اختصاص دهد.

بو اودا، وزیر همکاری های بین المللی دولت فدرال کانادا این خبر را روز ۳۱ مارس در کنفرانس بین المللی اعانه دهندگان به هائیتی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد.

وزیرهمکاری های بین المللی کانادا گفته است تعهد جدید اتاوا شامل ۱۱۰ میلیون دلار است که نمایانگر نیمی از بودجه ای ست که دولت وعده داده بود تا معادل کمک های اهدایی خصوصی مردم کانادا را به هائیتی اختصاص دهد. مردم کانادا تاکنون ۲۲۰ میلیون دلار به مردم زلزله زده هائیتی اهدا کرده اند.

خانم اودا به خبرنگاران گفت نیم دیگر این کمک اهدایی نقدی، به حمایت از کمک های بشردوستانه ( سازمان های غیردولتی ) و نهادهای مستقر در هائیتی اختصاص داده خواهد شد.

تعهد کانادا همچنین شامل ۸ میلیون دلار وام امدادی به هائیتی ست که بخشی از آن بخشودن وام ۴۰ میلیون دلاری این کشور فقیر به بانک جهانی ست.

وزیرهمکاری های بین المللی کانادا درکنفرانس بین المللی اعانه دهندگان به هائیتی درمقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: « ما می دانیم که ممکن است مراحل بازسازی و احیای مجدد هائیتی سال ها طول بکشد و کانادا در کنار هائیتی باقی خواهد ماند. »

اندک زمانی پس از وقوع زلزله مرگبار در هائیتی، کانادا ۸۵ میلیون دلار به کمک دراین کشور زلزله زده اختصاص داده بود.

براساس گزارش سی بی سی، تلویزیون دولتی کانادا، اتاوا بیشترین کمک های اهدایی خود پس از افغانستان را به هائیتی اختصاص داده است.

XS
SM
MD
LG