لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۵

آژانس اطلاعات امنیتی کانادا: خطر حمله های اینترنتی رو به افزایش است


آژانس اطلاعات امنیتی کانادا: خطر حمله های اینترنتی رو به افزایش است
آژانس اطلاعات امنیتی کانادا: خطر حمله های اینترنتی رو به افزایش است

سی بی سی، تلویزیون دولتی کانادا به نقل از یک یادداشت فوق سری آژانس اطلاعات و جاسوسی کانادا گزارش داده است حمله های اینترنتی به رایانه های دولت، دانشگاه ها و صنایع « به طور قابل ملاحظه ای » افزایش یافته است.

« سی بی سی » روز سه شنبه ( ۱۸ مه ) گزارش داد در اساس یادداشت جامع سازمان اطلاعات و امنیت کانادا که بخش های وسیعی از آن سانسور شده است، به آسیب پذیری روزافزودن ساختارهای بخش انرژی، اقتصادی و مخابرات کانادا نسبت به حمله های اینترنتی اشاره شده است.

در گزارشی که سازمان اطلاعات و جاسوسی کانادا در سال ۲۰۰۹ تهیه کرده، به نگرانی های موجود در مورد امنیت شبکه جهانی اینترنت اشاره و تاکید شده است که خطر حمله های اینترنتی یکی از سریع ترین و پیچیده ترین مسائل پیش روی دولت است.

دراین یادداشت که تلویزیون دولتی کانادا براساس قانون « دسترسی به اطلاعات » کسب کرده، آمده است: « آسیب پذیری رایانه ها و شبکه های دولت کانادا، دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و شبکه های فردی شهروندان ( نسبت به حمله های اینترنتی ) به طورقابل توجهی افزایش یافته است.»

در بخش دیگری از یادداشت بلندپایه ترین نهاد امنیتی کانادا خاطرنشان شده است این حمله های اینترنتی که از راه دور انجام می شوند، راه برای اجرای عملیات جاسوسی با ریسک پائین، امن و پربار فراهم می کند.

با وجودی که کانادا طرح رسمی برای واکنش نسبت به حمله اینترنتی هماهنگ ندارد، اما مقامات دولت فدرال کانادا وعده داده اند یک راهبرد امنیت اینترنتی طراحی خواهند کرد. اتاوا همچنین از توسعه چارچوبی برای مقابله با حمله های اینترنتی خبر داده است.

ران دیبرت، مدیر « سیتی زن لب »، دپارتمان تحقیقات مربوط به حمله های اینترنتی در دانشگاه تورنتو گفته است با توجه به سطح چشمگیر وابستگی مردم کانادا به مخابرات و وسائل ارتباطاتی، کانادا به یک راهبرد جامع و هماهنگ برای فضای اینترنتی و شبکه جهانی اینترنت نیاز دارد.

دولت ایالات متحده اخیراً ۴۰ میلیارد دلار به طرح امنیت اینترنتی ملی ایالات متحده اختصاص داد تا با حمله های اینترنتی هکرهای داخلی و خارجی مبارزه کنند.

XS
SM
MD
LG