لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۸

کانادا بمب گذاری در چابهار را محکوم کرد


کانادا بمب گذاری در چابهار را محکوم کرد
کانادا بمب گذاری در چابهار را محکوم کرد

کانادا بمب گذاری مرگبار در مراسم مذهبی در چابهار در ایران را قویاً محکوم کرد.

رسانه های ایران روز چهارشنبه (۱۵ دسامبر) گزارش دادند بمب گذاری انتحاری در چابهار، در استان سیستان و بلوچستان، حداقل ۳۹ کشته و بیش از ۵۰ زخمی به جای گذاشت.

جندالله، گروه سنی و مخالف حکومت جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت. این انفجار در نزديکی مسجدی به وقوع پيوست که عزاداران برای شرکت در مراسم عاشورا در آنجا جمع شده بودند.

لارنس کانن، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز چهارشنبه (۱۵ دسامبر) با انتشار بیانیه ای، بمب گذاری در مراسم مذهبی سالانه عاشورا در چاربهار را محکوم کرد.

آقای کانن در این بیانیه ضمن ابراز تاسف عمیق درباره بمب گذاری، نوشته است: «از صمیم قلب و از جانب همه مردم کانادا، به اعضای خانواده و دوستان کشته شدگان این حمله تسلیت می گویم و برای مجروحان این سانحه آرزوی بهبودی سریع دارم. ما با مردم ایران ابراز همدردی می کنیم.»

آقای کانن در بخش دیگری از بیانیه خود، هدف قرار دادن مراسم مذهبی عاشورا در نزدیکی مسجد امام حسین را یک اقدام غیراخلاقی و بزدلانه خواند.

وزیر امور خارجه دولت فدرال تاکید کرده است کانادا امیدوار است عاملان این اقدام، به پای میز محاکمه کشیده شوند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه و باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز روز چهارشنبه حمله انتحاری در استان سیستان و بلوچستان ایران را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG