لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

ابراز نگرانی عمیق کانادا از محکومیت رهبران جامعه بهاییان در ایران


ابراز نگرانی عمیق کانادا از محکومیت رهبران جامعه بهاییان در ایران
ابراز نگرانی عمیق کانادا از محکومیت رهبران جامعه بهاییان در ایران

کانادا درباره محکومیت رهبران جامعه بهاییان در ایران ابراز نگرانی عمیق کرده است.

لارنس کانن، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز سه شنبه (۱۰ اوت) با انتشار بیانیه ای از تداوم بازداشت هفت رهبر جامعه بهاییان در زندان های ایران و صدور حکم محکومیت های بیست ساله برای هریک از این افراد ابراز نگرانی عمیق کرده است.

وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا در این بیانیه نوشته است: « کانادا عمیقاً نگران ادامه بازداشت بهروز توکلی، سعید رضایی، فریبا کمال آبادی، وحید تیزفهم، جمال الدین خانجانی، عفیف نائمی و مهوش ثابت است. این افراد از بهار سال ۲۰۰۸ زندانی شده اند و کانادا از گزارش های منتشر شده مبنی بر صدور احکام محکومیت های بیست سال زندان به اتهام جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی و محاربه عمیقاً آزرده خاطر شده است.»

آقای کانن درادامه بیانیه خود تاکید کرده است کانادا بار دیگر مصرانه از ایران می خواهد تا این هفت رهبر جامعه بهایی را به قید وثیقه آزاد کند و از رفتار منصفانه و منطبق با استانداردهای بین المللی با این افراد اطمینان حاصل کند.

این مقام دولت محافظه کارهمچنین افزوده است کانادا مصرانه از ایران می خواهد حافظ حقوق و آزادی عقیده، فکر و مذهب ( شهروندان خود ) باشد.

وزیر امور خارجه کانادا در پایان بیانیه روز سه شنبه خود نوشته است آزار و اذیت جامعه بهاییان در ایران غیرقابل تحمل و عمیقاً موجب نگرانی است.

XS
SM
MD
LG