لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۷

حمله در تورنتو؛ مردم سوگوار می پرسند چرا عابران با خودرو زیر گرفته شدند؟


ساکنان طولانی ترین خیابان کانادا در تورنتو، در مرگ ۱۰ تن از کسانی که روز دوشنبه در خیابان یانگ جان باختند حیرت زده و سوگوارند. آنها می پرسند انگیزه راننده ون در زیر گرفتن عابران در یک روز گرم بهاری که مردم در پیاده روهای این خیابان قدم می زدند چه بوده است؟

الک میناسیان، راننده ون، امروز در دادگاه حاضر می شود تا به پرسش ها پاسخ بدهد. شیوه اقدام میناسیان دقیقا شبیه کاری است که داعش در عملیات تروریستی در سایر شهرهای کشورها ی غربی از جمله نیس در فرانسه، بارسلون در اسپانیا، و لندن و نیویورک بدان توسل جسته است.

پلیس تورنتو هنوز انگیزه واقعی راننده را در ارتکاب این اقدام وحشتناک نمی داند. پلیس هنوز مشخص نکرده است که چه نوع اتهامی را علیه میناسیان اقامه خواهد کرد اما وعده داده است هنگام ورود متهم به دادگاه در این باره اطلاع رسانی کند.

مارک سندرز، رئیس پلیس تورنتو، می گوید در عمدی بودن اقدام فرد متهم شک و تردیدی وجود ندارد.

رالف گودال، وزیر امنیت عمومی، می گوید حمله وحشتناک بوده اما به نظر نمی رسد امنیت ملی کانادا را تهدید کند.

حمله روز دوشنبه یکی از خشونت بارترین حادثه ها در شهری است که با جمعیت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری، میزان جرم و جنایت درآن به نسبت، پائین است.

دوشنبه شب مردم محل با روشن کردن شمع، گذاشتن دسته های گل، و پارچه نوشت های تسلیت به زبان های انگلیسی، کره ای، و اردو در نزدیکی مکان وقوع حادثه تجمع کردند.

بخشی از رستوران ها و محل های کسب و کار ایرانیان مقیم تورنتو در محل وقوع حمله روز دوشنبه واقع شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG