لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

انتشار یک عکس قدیمی از نخست وزیر کانادا با صورت تیره جنجالی شد


جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا پس از جنجالی شدن یک عکس قدیمی خود که با لباس یکی از شخصیت داستانی والت دیزنی و با صورت تیره دیده می‌شود، عذرخواهی کرده است.

به گزارش رویترز، تصویر نخست وزیر کانادا که مربوط به ۲۹ سالگی اوست و در سال ۲۰۰۱ گرفته شده است به یک چالش بزرگ برای یک رهبر تبدیل شده که اغلب در مورد لزوم مبارزه با تبعیض نژادی صحبت می کند و سه وزیر هندی تبار در کابینه خود دارد.

این عکس روز چهارشنبه، ۲۷ شهریور، اولین بار از سوی مجله تایم منتشر شد و بنابر اعلام این مجله این عکس در کتاب سال مدرسه‌ای که جاستین ترودو در سال ۲۰۰۱ در آن مشغول به تدریس بوده، چاپ شده است.

آقای ترودو در این عکس لباسی شبیه به «علاء‌الدین» از شخصیت‌های داستان‌های «هزار و یک شب» را پوشیده و صورتش هم کاملا قهوه‌ای کرده است.

این عکس در حالی جنجالی شده که جاستین ترودو مشغول فعالیت‌های انتخاباتی است که قرار است در ۲۱ اکتبر برگزار شود.

اما ساعاتی پس از جنجالی شدن انتشار این عکس آقای ترودو به خبرنگاران گفت که می‌بایست در آن زمان «بیشتر توجه می کرده»، اما این کار را نکرده و از کار خود عمیقا پشیمان است.

نخست‌وزیر کانادا گفت که «من لباس و گریم علاءالدین را داشتم. من می‌بایست چنین کاری را نمی‌کردم.»

او همچنین گفت که « از کانادایی ها می‌خواهم مرا بخاطر آنچه انجام دادم ببخشند.»

آقای ترودو همچنین در پاسخ به این که آیا همین یکبار صورتش را تیره کرده گفت که در دوران دبیرستان و در یک نمایش هم صورت خود را تیره کرده بوده است.

موضوع عکس قدیمی نخست وزیر کانادا که چهره خود را تیره کرده از آن جهت جنجال برانگیز شده که با توجه به سابقه طولانی «برده‌داری»، آرایش تیره ، به ویژه در ایالات متحده یک موضوع حساس به شمار می رود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG