لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۷

وزیر علوم کانادا: جمهوری اسلامی خشونت علیه معترضان را متوقف کند


فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر علوم، نوآوری و صنایع کانادا. آرشیو
فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر علوم، نوآوری و صنایع کانادا. آرشیو

فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر علوم، نوآوری و صنایع کانادا، چهارشنبه شب با انتشار پیامی در توئیتر بار دیگر بر حمایت از اعتراضات سراسری در ایران تأکید کرد و از جمهوری اسلامی خواست خشونت علیه مردم را متوقف کند.

او در پیام خود گفت: «سلام، من فرانسو فلیپ شامپین وزیر علوم، نوآوری و صنایع کانادا هستم. امروز پیام من به همه دانشجویان در ایران و سراسر جهان این است. بگذارید واضح بگویم تا صدایمان به حکومت ایران برسد. ما نقض حقوق بشر در قبال زنان و دانشجویان ایران از سوی شما را دیده و شاهد آن بوده ایم. واضح است که ما در کنار این خیزش زن، زندگی آزادی ایستاده ایم، نه فقط در ایران، که در سراسر جهان. من همراه با دانشجویان کانادایی و سایر دانشجویان جهان می گوییم این خشونت را متوقف کنید و تشویقتان می کنم از طریق شبکه های اجتماعی سعی کنید تا این صدا روشن و گویا به گوش حکومت ایران برسد که این خشونت را باید متوقف کنید. همین حالا.»

کانادا در هفته‌های گذشته بارها از معترضان ایرانی حمایت کرده است.

وزیر امور خارجه کانادا ماه گذشته اعلام کرد که کشورش تحریم‌های بیشتری را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال می‌کند.

دولت کانادا در بیانیه‌ای گفت که «این پنجمین بسته تحریمی است که در سال جاری کانادا علیه جمهوری اسلامی و در واکنش به نقض مداوم و نظام‌یافته حقوق بشر و اقدامات مستمر برای بی ثبات کردن صلح و امنیت اعمال می کند.»

XS
SM
MD
LG