لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۳

سالگرد شلیک سپاه به هواپیمای اوکراینی؛ «اقدامات عملی برای پاسخگو‌کردن جمهوری اسلامی» در پیش است


جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، روز یکشنبه در سومین سالگرد ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران که «روز ملی گرامیداشت قربانیان فجایع هوایی» نامیده شده، بیانیه‌ای منتشر کرد.

او در ابتدای این بیانیه با خانواده‌های قربانیان تمام فجایع هوایی از جمله پرواز پی‌اس۷۵۲ ابراز همدردی کرد.

ترودو در ادامه با اشاره به تلاش کشورش برای تضمین ایمنی و امنیت مسافرت‌های هوایی و جلوگیری از حوادث بیشتر اعلام کرد کانادا به همراه شرکای بین‌المللی‌اش اقداماتی عملی و جدی برای پاسخگو دانستن جمهوری اسلامی برای ساقط کردن «فاحش و غیرقانونی» پرواز پی‌اس۷۵۲ انجام می‌دهد.

نخست‌وزیر کانادا در ادامه بیانیه گفت دولتش از تابستان ٢٠٢٢ برنامه‌ای برای اقامت دائم اعضای خانواده قربانیان پرواز پی‌اس۷۵۲ آغاز کرده است. به گفته او، همچنین ۱۷۶ بورسیه تحصیلی هرکدام به ارزش متوسط ۲۵ هزار دلار به یاد ۱۷۶ قربانی پرواز پی‌اس۷۵۲ در نظر گرفته شده است.

جاستین ترودو در پایان بیانیه گفت در کنار خانواده، دوستان، و تمام کسانی که عزیزان‌شان را در فجایع هوایی از دست داده‌اند، ایستاده است و یاد و خاطره آنها را گرامی می‌دارد.

نخست‌وزیر کانادا روز جمعه نیز با خانواده‌های قربانیان دیدار کرد و به آنها گفت دولت کانادا در کنارشان است و بی‌وقفه در جستجوی عدالت و پاسخگو دانستن دولت ایران خواهد بود.

XS
SM
MD
LG