لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۳

بسیج جامعه کونکوردیا برای آزادی پروفسور بازداشتی در ایران


ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران دو روز پیش از خروج هما هودفر از ایران در اسفند ماه، به خانه او حمله و وسایلش را توقیف کردند.
ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران دو روز پیش از خروج هما هودفر از ایران در اسفند ماه، به خانه او حمله و وسایلش را توقیف کردند.

مقاله‌ای از کرن سیدمن در مونترآل گزت

همکاران، دوستان، و خانواده هما هودفر، استاد بازنشسته مردم شناسی دانشگاه کونکوردیا، از دولت کانادا خواستار مداخله برای آزادی او شده‌اند.

فشارها با امضای چند دادخواست، از جمله یکی که امضای ۱۵۰۰ عضو هیات علمی سراسر جهان را دارد، افزایش می‌یابد.

دوستان هما هودفر از این که او از زمان نخستین بازداشت اش در اسفند ماه شامل ۹ ساعت بازجویی در شرایط دشواری قرار داده شده شگفت زده بودند، ولی پس از بازداشت مجدد او در ۱۷ خرداد، حالا نگران سلامتی او در زندان اوین هستند.

نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران دو روز پیش از خروج هما هودفر از ایران در اسفند ماه، به خانه او حمله کرده و تمام وسایلش را توقیف کردند.

خانم هودفر که بارها به ایران سفر کرده، تحقیقات وسیعی در مورد مطالعات تطبیقی وضعیت زنان، قانون، توسعه و خانواده در جوامع متفاوت اسلامی داشته است.

دولت کانادا پیگیری پرونده او را اولویت خود عنوان کرده، اما اذعان دارد که در نبود روابط دیپلماتیک با تهران، شرایط غیرقابل پیش بینی است.

روابط دیپلماتیک کانادا و ایران از سال ۲۰۱۲ قطع بوده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست

XS
SM
MD
LG