لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

شمار قربانیان تیراندازی‌های مرگبار در کانادا دست ‌کم به ۲۲ نفر رسید


مقامات پلیس کانادا روز سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه اعلام کرد که در تیراندازی‌های مرگبار اخیر در استان «نوا اسکوشیا» دست کم ۲۲ نفر کشته شده‌اند.

به گزارش آسوشتیدپرس، پلیس سواره نظام کانادا گفت که آ‌نها بقایای برخی از قربانیان را در آوار سوخته خانه‌ها پیدا کرده‌اند. پیش از این پلیس ابتدا اعلام کرده بود که حملات مسلحانه ۱۲ ساعته، دست‌کم ۱۶ کشته در پی داشته و بعد شمار قربانیان دست‌کم ۱۸ نفر اعلام شد.

پلیس گفت که مظنون به تیراندازی فردی به نام گابریل وورتمن ۵۱ ساله یک دندانپزشک است که مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک روز بعد جان باخته است. مقامات پلیس جزئیات بیشتری درباره انگیزه فرد مسلح برای این تیراندازی ها و قتل‌ها ارائه نداده است.

اما بنابر اعلام پلیس در بین کشته شدگان یک افسر و یک فرد ۱۷ ساله نیز وجود دارد و تیراندازی ها در ۱۶ مکان مختلف در پنج منطقه در شمال و مرکز استان «نوا اسکوشیا» بوده است و این نگرانی وجود دارد که حتی آمار قربانیان بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

همچنین پلیس اعلام کرده که برخی از قربانیان، فرد مظنون به تیراندازی را شناخته بودند و برخی دیگر او را نمی شناختند.

پیشتر پلیس اعلام کرده بود که این تیراندازی‌ها از اواخر روز شنبه ۳۱ فروردین در شهر کوچک پورتاپیک آغاز و چندین جسد در داخل و خارج یک خانه در این شهر پیدا شده است.

گزارش شده بود که مظنون به تیراندازی لباس پلیس بر تن داشته و خودروی خود را به‌شکل خودروی پلیس رنگ کرده بوده است.

تیراندازی‌های گروهی در کانادا بسیار نادر است و این حادثه که دست کم ۱۶ کشته در پی داشته است، پس از تیراندازی مونترال در سال ۱۹۸۹ که منجر به مرگ ۱۵ زن شد، بدترین حادثه مسلحانه در این کشور محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG