لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۲

انتخابات ۲۰۲۰ - نگاهی به نامزد‌های حزب دموکرات: آخرین وضعیت بیست نامزد مطرح


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن جایگاهش را حفظ کرده، الیزابت وارن در مسیر صعود است و پرزیدنت دونالد ترامپ از نظرسنجی های اخیر و رقابت دموکرات ها که می گوید به چپ افراطی متمایل شده ابراز ناخشنودی می کند.

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده، در میان بیش از بیست رقیب دموکرات که خواهان کسب نامزدی حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند، همچنان در صدر قرار دارد.

در نظرسنجی این هفته «دانشگاه کوینیپیک»، بایدن در میان رای دهندگان دموکرات با ۳۰ درصد محبوبیت پیشتاز است. پس از او سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت با ۱۹ درصد و سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست با ۱۵ درصد قرار دارند.

در پی آنها پیت بودجاج، شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا، با ۸ درصد محبوبیت، سناتور کامالا هریس از کالیفرنیا با ۷ درصد و بتو اورورک، نماینده پیشین کنگره از تگزاس با ۳ درصد دیده می شوند. بقیه کاندیداهای دموکرات در سطح ۱ درصد و پایین تر هستند.

بنا بر نظرسنجی این هفته «کوینیپیک»، بایدن به راحتی ترامپ را در انتخابات ۲۰۲۰ با نسبت ۵۳ به ۴۰ درصد شکست می دهد. سندرز، هریس، وارن، بودجاج و سناتور کوری بوکر از نیوجرسی هم از یک رقابت فرضی با ترامپ پیروز بیرون می آیند.

ترامپ کانون انتقادهایش را متوجه بایدن کرده است. بایدن هم این حملات را بی پاسخ نمی گذارد.

الیزابت وارن برای ارائه طرح های مشخص از جمله در حوزه کنترل اسلحه و شور و انرژی فردی اش مورد توجه قرار گرفته است. در بعضی نظرسنجی ها وارن در ایالت های کلیدی در رتبه دوم و پس از بایدن قرار دارد.

پیت بودجاج که خود را به عنوان گزینه ای جوان در برابر بایدن، سندرز و وارن ارائه می دهد هم در کانون توجه ها است.

رقابت درون حزبی دموکرات ها این ماه با برگزاری اولین مناظره رسمی با حضور ۲۰ رقیب طی دو شب در میامی فلوریدا وارد مرحله ای تازه می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG