لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۸

نخست وزیر بریتانیا درباره سرمایه گذاری خارجی خود ابراز ندامت کرد


دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز شنبه اعتراف کرد در قبول سرمایه گذاری در یک صندوق اعتباری برون مرزی درست عمل نکرد، این موضوع موجب شد هزاران نفر به خیابان ها بریزند و او و یک شرکت حقوقی پانامایی را که در آن درگیر بود محکوم کنند.

به گزارش اسوشیتدپرس، کامرون سخنرانی در لندن را با عبارت "تقصیر از من است" آغاز کردو خنده و کف زدن جمعیتی از فعالان حزب محافظه کار را که حضور داشتند، موجب شد.

او با قیافه ای جدی گفت هفته خوبی نبود، و افزود "من می توانستم این کار را بهتر انجام دهم . می دانم درس هایی هست که باید آموخت ، و من خواهم آموخت.دفتر نخست وزیری یا مشاوران بی نام را ملامت نکنید. مرا مسئول بدانید."

این نخستین حضور عمومی کامرون از پنجشنبه شب بود که پذیرفت از ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰ سهامی در یک صندوق اعتباری در باهاماس داشت و به چهار روز بیانیه های گیج کننده دستیارانش پایان داد.

کامرون یکی از ده ها رهبر سیاسی و شخصیت های مشهور و ستاره های ورزشی است که به شرکت های پوششی و صندوق های سرمایه گذاری در پی درز اسناد یک شرکت حقوق در پاناما ارتباط داده شده اند.

در خارج از محل برگزاری نشست محافظه کاران، در حالی که هزاران معترض چپگرا خواهان برکناری کامرون بودند، پلیس یک مانع انسانی تشکیل داد.

کامرون زیر فشار فزاینده قانونگذاران اپوزیسیون قرار دارد که می خواهند او سرمایه گذاری های کامل گذشته خود در صندوق های اعتباری در خارج، بویژه آنهایی را که پدر میلیونرش داشت فاش کند.

کامرون در سخنرانی روز شنبه قصد خود را به انتشار اوراق مالیاتی که نشان می دهد تمام مالیات های مربوط به سرمایه گذاری در باهاماس را پرداخته تکرار کرد. او حاضر نشده است به پرسش هایی در این مورد که آیا سرمایه گذاری های برون مرزی دیگری نیز داشته است یانه، پاسخ دهد.

XS
SM
MD
LG