لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

اندازه آتش‌سوزی کالیفرنیا از مجموع دو شهر نیویورک و بوستون بزرگتر است


سی‌ان‌ان در گزارشی می گوید یک هفته بعد از آتش سوزی کالیفرنیا، اندازه آن از مجموع دو شهرهای نیویورک و بوستون در شرق آمریکا بزرگتر شده است.

آتش‌سوزی «توماس» که ۲۳۰ هزار هکتار را در منطقه های سانتا بارابارا و ونتورا در بر گرفته، پنجمین آتش سوزی بزرگ در تاریخ مدرن کالیفرنیا است.

آتش‌سوزی در جنگل های کالیفرنیا پدیده جدیدی نیست اما وزش باد شدید، آن را غیر قابل کنترل می کند.

به گزارش اسوشیتدپرس، از روز دوشنبه، آتش نشان ها سرگرم ایمن کردن مناطق ساحلی هستند که در معرض آتش قرار دارد. این مناطق، بخش های خوش منظره کالیفرنیاست و هزاران خانه در آن قرار دارد.

آتش‌سوزی توماس به صد مایلی شمال غربی شهر لس آنجلس رسیده است.

اداره جنگلداری و مبارزه با آتش سوزی کالیفرنیا شنبه شب در بیانیه نوشته بود: «آتش همچنان ادامه خواهد یافت و بخش های کارپنتریا ،سامرلند ،مونته سیتو ، و نواحی اطراف آنها در تهدید هستنند.»

بادهای محلی و همیشگی «سانتا آنا» وسرزمین ناهموار و کوهستانی، کار آتش نشانان را در مبارزه با شعله های آتش با مانع روبرو کرده است.

آتش ها تاکنون ۷۹۰ خانه ،ساختمان و برخی بناهای دیگر را نابود کرده است. ۹۴ هزار نفر وادار به ترک خانه های شان شده اند و بیش از ۹۰ هزار خانه برق ندارند.

بیش از ۵ هزار آتش‌نشان در یک هفته اخیر برای مهار آتش در تلاش هستند. این در حالی است که تنها یک ماه پیش یک آتش گسترده دیگر تا چند روز هزاران نفر را درگیر کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG