لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

هویت مهاجمان تیراندازی کالیفرنیا مشخص شد: حمله کار یک زوج بود


مقامات در ایالت کالیفرنیا توانستند هویت دو فردی را تایید کنند که متهم هستند روز چهارشنبه به یک مرکز ارائه خدمات به معلولان در شهر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا حمله کردند و به تیراندازی دسته جمعی دست زدند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، یکی از مهاجمان "سید رضوان فاروق" ۲۸ ساله و همسرش "تفشین مالک" ۲۹ ساله بود. با این حال مقامات می گویند این دو یا ازدواج کرده بودند و یا نامزد بودند.

رئیس پلیس سن برناردینو، صبح روز پنجشنبه تایید کرد که فارق خود قبلا کارمند آن اداره بهداشت شهر بود که هنگام برگزاری جشن روشن کردن درخت کریسمس در "مرکز منطقه ای اینلند" مورد حمله قرار گرفت.

هویت مهاجمان تیراندازی کالیفرنیا مشخص شد: حمله کار یک زوج بود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

برخی گزارش ها می گویند که فاروق در فهرست نیروهای امنیتی از افرادی که ممکن است جذب گروه های تروریستی شده باشند، نبود و او اخیرا به عربستان سعودی سفر کرده بود.

فرهاد خان، شوهر خواهر سید رضوان فاروق روز چهارشنبه در مراسمی که "شورای روابط آمریکایی اسلامی" در شهر آناهایم برگزار کرد، با رسانه ها صحبت کرد.

او گفت عمیقا از این که چنین رویدادی در منطقه ای که او در آن زندگی می کند رخ داده، شوک شده و متاسف است. او گفت در این کشور زندگی می کند و آمریکا را دوست دارد.

در حمله رضوان فاروق و تفشین مالک در سن برناردینو، ۱۴ نفر کشته و ۱۷ نفر نیز زخمی شدند.

فرهاد خان گفت او حدود هفته گذشته با فاروق صحبت کرد و امری غیرعادی مشاهده نکرد. او گفت فاروق اتفاقا در آن مکالمه خوشحال به نظر می رسید و فاروق و مالک حدود ۶ ماه صاحب یک نوزاد دختر شدند. اما صبح روز حمله نوزاد را به خانه یکی از اقوامشان بردند.

متهمان با آنکه محل حمله مورد محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته بود، توانستند از آنجا فرار کنند اما بعدا در یک تعقیب و گریز، هدف تیراندازی ماموران پلیس قرار گرفته و کشته شدند.

بر اساس برخی گزارش ها، مهاجمان که صورت های خود را پوشانده بودند، یونیفرم هایی برای استتار به تن داشتند.

مقامات آمریکایی هنوز به طور روشن نگفته اند که آیا این حمله یک اقدام تروریستی بوده است یا خیر.

XS
SM
MD
LG