لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

فروشگاه‌های کالیفرنیا شاید به زودی مجبور شوند فقط رسید الکترونیکی به مشتریان بدهند


عکس تزئینی
عکس تزئینی

رسیدهای خرید از اکثر فروشگاه‌های آمریکا به قدری طولانی هستند که خشم خیلی‌ها را در شبکه‌های اجتماعی در آورده، موضوع روزنامه نگاری تحقیقی شده، و حتی برای خنده، از آن لباس هالووین ساخته شده است.

اکنون، قانونگذاران کالیفرنیا سعی دارند با هدف کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش تولید زباله، در مورد رسیدهای کاغذی فروشگاه‌ها در این ایالت واقع سواحل غربی ایالات متحده سخت‌گیری کنند.

لایحه‌ای که روز دوشنبه توسط فیل تینگ عضو مجلس ایالتی کالیفرنیا به کمیته منابع طبیعی این مجلس ارائه شد با ۶ رأی موافق در برابر ۳ رأی مخالف روبرو شد. اگر این لایحه در صحن مجلس نیز به تصویب برسد و سپس توسط گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، امضا شود، فروشگاه‌ها تا سال ۲۰۲۲ فرصت دارند تمام سیستم‌های خود را به رسید الکترونیکی تبدیل کنند و تنها در مواردی رسید کاغذی چاپ کنند که مشتری درخواست کرده باشد.

در حال حاضر برخی از رستوران‌ها و فروشگاه‌ها در آمریکا، هر دو گزینه رسید الکترونیکی و رسید کاغذی را دارند. ولی با وضع قانون جدید در کالیفرنیا، تمامی فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در این ایالت موظف هستند بطور اتوماتیک رسید اکترونیکی برای مشتریان ارسال کنند.

از دلایل مهم وضع این قانون، علاوه بر کاهش قطع درختان جنگل، این است که کاغذهای رسید اغلب به دلیل مواد شیمیایی که در آنها به کار می‌رود قابل بازیافت نیستند و موجب آلودگی محیط زیست می‌شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG