لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

روش‌های ضد و نقیض کالیفرنیا در فرو نشاندن موج ابتلا به کرونا


بخش انگلیسی صدای آمریکا - گَوِن نوسِم، فرماندار کالیفرنیا، دستور داده است تمام سواحل و پارک های آن ایالت از روز جمعه تعطیل شوند. آخر هفته گذشته سواحل کالیفرنیا پر از جمعیت بود. انتظار می رود این دستور فرماندار با اعتراض ساکنان کالیفرنیا روبرو شود.

«مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» ایالات متحده می‌گوید کالیفرنیا با ۴۶۵۰۰ مبتلا به ویروس کرونا از جمله ۵ ایالت دارای بیشترین آمار ابتلا در سراسر آمریکا است. این ایالت همچنین ۱۸۸۷ مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ داشته است.

اداره بهداشت ایالت کالیفرنیا انتقال درون جمعیتی ویروس کرونا را «گسترده» طبقه بندی کرده است.

روزنامه «لس آنجلس تایمز» در گزارشی پیش بینی کرده است، با وجود دستور دولت ایالتی به بستن عمده پارک ها، سواحل و مسیرهای کوه پیمایی، موارد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا تقریبا هر ۲۲ روز دو برابر شود.

اما مقررات محلی متعددی که در تناقض با مقررات و محدودیت‌های ایالتی قرار دارد موجب سردرگمی شده است.

سانفرانسیسکو یکی از اولین شهرهایی بود که محدودیت ها را اعمال کرد. اما از چهارشنبه فعالیت های عمرانی، ایجاد فضای سبز، و کسب‌و‌کارها در فضای آزاد با رعایت فاصله‌گیری اجتماعی از سر گرفته شده است.

در «ریورساید کانتی» [کانتی از تقسیمات کشوری آمریکا و تقریبا معادل شهرستان است] مسیرهای کوه پیمایی، اسب سواری، و دوچرخه سواری در صورت استفاده از ماسک باز شده است.

سواحل لس آنجلس بسته مانده است، اما سواحل «اورنج کانتی» و «سن دیه گو کانتی» بازگشایی شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG