لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

پدر کالیفرنیایی جسد مرد غریبه را به جای پسرش دفن کرده بود


فرنک کریگن
فرنک کریگن

یازده روز بعد از این که فرنک جی کریگن، پسرش را به خاک سپرد، یکی از دوستانش با او تماس تلفنی گرفت و گفت: «پسرت زنده است.»

آقای کریگن آن لحظه را خوب به یاد دارد. او می گوید: «دوستم بیل (شینکر) گوشی را به پسرم داد. و از آن سوی تلفن صدایش را شنیدم که گفت، سلام بابا.»

به نقل از روزنامه «اورنج کانتی رجیستر»، مقامات پزشک قانونی بخش «اورنج» کالیفرنیا در شناسایی جسد اشتباه کرده بودند.

هنگامی که جسد یک مرد پشت فروشگاهی در شهر «فانتن ولی» کالیفرنیا پیدا شد، این اشتباه در روز ششم ماه مه رخ داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، آقای کریگن پدر که ۸۲ سال دارد گفت که به دفتر پزشک قانونی زنگ زد و آنها به او گفتند که جسد پیدا شده جسد پسرش «فرنک ام کریگن» ۵۷ ساله است. فرنک کریگن که دچار بیماری روحی است مدت ها بی خانمان بود و در خیابان زندگی می کرد.

وقتی آقای کریگن پرسید آیا نیازی هست که او جسد را شناسایی کند، زنی که پشت تلفن بود به اشتباه گفت که نیازی نیست چون این کار با انگشت نگاری انجام شده است.

آقای کریگن می گوید: «وقتی یک نفر به من می گوید که پسرت مرده، وقتی که انگشت نگاری کرده اند، حرفشان را باور می کنم. اگر این کار را نکرده بودند، بدون درنگ برای شناسایی می رفتم.»

کرول میکل، خواهر ۵۶ ساله «فرنک ام» می گوید به مکانی که جسد برادرش را در آنجا پیدا کرده بودند رفت تا به یادش شمع روشن کند و گل بگذارد.

او گفت: «شرایط خیلی ناراحت کننده ای بود، صحنه ناهنجاری بود. پتوهای کثیف با لکه های خون بود.»

در روز دوازدهم ماه مه، خانواده کریگن یک مراسم خاکسپاری ۲۰ هزار دلاری برگزار کردند و حدوداً ۵۰ نفر دوست و فامیل از راه های دور برای شرکت در این مراسم به کالیفرنیا سفر کردند.

جسدی که فکر میکردند جسد عزیز از دست رفته اشان است در قبرستانی در شهر اورنج با فاصله کمی از خانم کریگن (مادر) دفن شد.

در روز ۲۳ ماه مه بود که تلفن آقای کریگن زنگ زد و خبر از زنده بودن پسرش داد.

به گفته داگ ایستون، وکیل خانواده کریگن، ظاهراً انگشت نگاری از فرنک کریگن در بانک داده های اداره پلیس نبود، و پزشک قانونی ناچار برای شناسایی جسد از عکس گواهینامه رانندگی قدیمی فرنک استفاده کرده بود.

پزشک قانونی ارونج کانتی از خانواده کریگن عذر خواهی کرد و دفتر کلانتری اورنج کانتی نیز گفت قرار است این مسئله را مورد بررسی بیشتر قرار دهد.

به گفته وکیل خانواده کریگن این خانواده قرار است به خاطر تمام ناراحتی و سختی ای که در این مدت کشیدند از پزشک قانونی در دادگاه اقامه دعوی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG