لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۴

کالیفرنیا برای حفاظت از افراد بی‌خانمان در برابر کرونا ۱۵۰ میلیون دلار هزینه می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالی که با شیوع ویروس کرونا میلیون ها نفر در ایالت کالیفرنیا به خانه هایشان پناه برده‌اند، اما نگرانی ها درباره بیش از ۱۵۰ هزار بی‌خانمان که سرپناهی ندارند، رو به افزایش است.

گوین نوسم فرماندار کالیفرنیا، با بیان این که احتمال دارد ۶۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شوند، اعلام کرد که مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار را به تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید، موسوم به «کووید-۱۹»، در میان این قشر جامعه اختصاص خواهد یافت.

دو سوم این بودجه مستقیم در اختیار مقام های محلی قرار می گیرد تا برای ارائه خدمات به بی‌خانمان ها هزینه شود. مسئولان ایالتی ۵۰ میلیون دلار را به خرید ۱۳۰۰ دستگاه کاروان (شامل خودروهای بزرگ مسافرتی و اتاقک‌های چرخ‌داری که به پشت خودروها وصل می‌شوند) و اجاره هتل ها برای اسکان اضطراری تخصیص می دهند.

کاروان ها برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که آزمایش ویروس کرونای آنها مثبت باشد یا علائمی از بیماری داشته باشند. کالیفرنیا ۹۵۰ هتل را مشخص کرده است که می‌شود اتاق هایشان را از طریق مقام های محلی برای بی خانمان ها اجاره کرد.

اریک گارستی، شهردار لس آنجلس، اعلام کرد که آن شهر از طریق «صلیب سرخ» ۶ هزار تخت اضطراری در مجتمع های ورزشی آماده خواهد کرد.

مطابق برآوردها حدود ۲۷ هزار نفر در لس آنجلس بی خانمان هستند.

هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا در میان بی خانمان های لس آنجلس گزارش نشده است. در آن شهر همچنین صدها دستشویی سیار برای بی خانمان ها نصب شده است.

«اداره سلامت عمومی کالیفرنیا» روز چهارشنبه اعلام کرد که این ایالت تاکنون ۱۳ مورد مرگ مرتبط با ویروس کرونا داشته و ابتلای بیش از ۷۰۰ نفر در آن ایالت تائید شده است. حدود ۱۱۹۰۰ کالیفرنیایی پس از بازگشت از سفر خارج خود را خانه‌نشین کرده اند.

به گفته فرماندار کالیفرنیا در روز سه شنبه ۸۰ هزار نفر درخواست حقوق بیکاری داده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG