لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۶

بررسی اتهامات هرمان کِين در مطبوعات آمريکا


بررسی اتهامات هرمان کِين در مطبوعات آمريکا
بررسی اتهامات هرمان کِين در مطبوعات آمريکا

هرمان کِين، نامزد حزب جمهوريخواه در انتخابات مقدماتی رياست جمهوری آمريکا، باوجود رد تمامی اتهامات مربوط به سو استفاده جنسی، در حال حاضر به دلیل متزلزل شدن جايگاه سياسی اش، به مضمون اصلی مباحثات رسانه های آمريکايی تبديل شده است.

طرفداران آقای کِين می گويند، طرح اين مسایل برای وی بسيار گران تمام خواهد شد، چون تنها به حيثيت سياسی او محدود نمی شود.

هرمان کين، يکی ديگر از سياستمداران برجسته آمريکايی جديدا با بارانی از اتهامات مربوط به سو استفاده های جنسی روبرو شده است.

تا کنون دست کم سه زن عليه هرمان کين شهادت داده اند که زمانی که در سال های ۱۹۹۹ رياست رستوران های زنجيره ای گادفادرز پيتزا را بر عهده داشت، آنان را مورد آزار جنسی قرار داده است.

اتهامی که بيل کلينتون، رييس جمهوری پيشين آمريکا و فرماندار سابق ايالت آرکانزاس، سال ها به دلیل آن در کانون توجه رسانه ها و مطبوعات آمريکايی قرار داشت. کلينتون نيز سال ها به خاطر شکايت پائولا جونز، از کارمندان سابق فرمانداری آرکانزاس، تحت پيگرد قانونی بود.

مارک فولی، نماينده سابق جمهوريخواهان در کنگره آمريکا، در سال ۲۰۰۶ بعد از فاش شدن ايميل ها و پيامک هايش برای کارآموزان نوجوان مجبور شد از نمايندگی کنگره استعفا دهد.

فاطيما گريوز، عضو مرکز ملی زنان حقوقدان، می گويد: خيلی مهم است که مردم پيش از رای دادن به کانديداها در مورد سوابق آنان در ارتباط با هر نوع انحراف جنسی تحقيق کنند. خيلی مايلم بدانم که مردم چه واکنشی در مقابل آزار جنسی نشان می دهند؟ نظر کارمندان برای مقابله با آزارهای جنسی چيست؟ نظر سياستگذاران چيست؟ متاسفانه فکر می کنم اين مسایل تا حالا از اين ابعاد مورد بررسی قرار نگرفته است.

گريوز به جريان محاکمات ۲۰ سال پيش کلارنس توماس، کسی که در آن زمان نامزد مقام رياست دادگاه عالی آمريکا بود، اشاره می کند و می گويد، او هم به اتهام سو استفاده جنسی از آنيتا هيل در محل کار مورد محاکمه قرار گرفت.

آن جريان باعث شد تا در ارتباط با سو استفاده های جنسی و تبعيض در محل کار، قوانين جديدی در آمريکا وضع شود.اما کسانی که از اين قوانين دفاع می کنند، می گويند اين قوانين آنچنان کارآيی ندارند.

ليسا ماتز، از اعضای انجمن زنان دانشگاهی آمريکا، می گويد: قربانيان اين تعدی های جنسی در محل کار، به ويژه در شرايط بد اقتصادی مانند وضعيت کنونی، معمولا می ترسند حرفی بزنند. صادقانه بگويم در حال حاضر، خيلی از زن ها فقط از اين خوشحال هستند که شغلی دارند، آنان می دانند که حرف بزنند اخراج می شوند، گرچه اين کار غيرقانونی است، اما تمام مدت دارد اتفاق می افتد.

هرمان کين تا کنون بارها و بارها همه اتهاماتی را که در ارتباط با آزار جنسی عليه او مطرح شده، رد کرده است. نتيجه نظرسنجی های اخير نشان می دهد که کين، دو ماه پيش از آغاز روند انتخاب نامزدهای نهايی انتخابات رياست جمهوری ۲۰۱۲، بعد از ميت رامنی از ديگر هم حزبی های خود جلوتر بوده است.

XS
SM
MD
LG