لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۶

کانديد حزب جمهوری خواه در مبارزات مقدماتی رياست جمهوری اتهام آزار جنسی را رد کرد


هرمان کين يکی از نامزدهای انتخابات رياست جمهوری از حزب جمهوريخواهان در آمريکا، اتهام آزار و اذيت جنسی را تکذيب کرد و اينگونه اتهام ها را دروغ پراکنی عليه خود خواند.

وب سايت خبری پوليتيکو، روز يکشنبه گزارش داد، دو زن ادعا می کنند از سوی هرمان کين مورد آزار و اذيت جنسی قرار گرفته اند. اين گزارش در زمانی که کين در صدر نامزدهای حزب جمهوريخواه قرار گرفته، می تواند وجهه وی را در رقابت با نامزدهای حزب جمهوريخواه و همچنين رقابت نهايی با پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا و نامزد حزب دمکرات در انتخابات آينده اين کشور، مخدوش کند.

هرمان کين در باشگاه ملی مطبوعات در واشنگتن در پاسخ به اين اتهام ها گفت: باعث خوشوقتی من خواهد بود که مسائل را روشن کنم. اول اينکه، در طول ۴۰ سال تجربه تجاری و شرکتی ام هرگز کسی را مورد آزار و اذيت جنسی قرار نداده ام. دوم اينکه، زمانی که در انجمن رستوران ها بودم، اينگونه اتهام ها عليه من مطرح شد. البته به دروغ.

آقای کين در ادامه گفت: زمانی که اين اتهام ها مطرح شد، به عنوان رييس اين انجمن به رييس کارگزينی و شورای انجمن گفتم با اين موارد برخورد کنند. آن ها پس از تحقيقات کافی نتيجه گرفتند که اتهام ها بی پايه بوده است. و اين که گفته می شود، آن زنها در قبال موافقت مالی اتهام را پس گرفتند، بايد بگويم من از چنين توافقاتی اطلاع ندارم. اميدوارم رقم بالايی نبوده باشد، زيرا من گناهی انجام نداده بودم.

وب سايت پوليتيکو می گويد، اين دو زن به همکاران و روسای انجمن رستوران ها شکايت کردند که هرمن کين با رفتارها و گفتارهايش آن ها را ناراحت و محيط کار را برايشان دشوار کرده بود. اين دو زن نهايتاً با امضای توافقنامه ای در قبال دريافت پول، از شغل خود کناره گيری کردند.

آقای کين ۶۵ ساله، در مقابل تعجب همگانی از نزديکترين رقيب خود ميت رامنی، سناتور پيشين ايالت ماساچوست، در اين مرحله از انتخابات مقدماتی، پيشی گرفته است.

XS
SM
MD
LG