لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۶

بودجج پیشتاز رقابت بر سر نامزدی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پیت بودجج، شهردار پیشین ساوت بند در ایالت ایندیانا، در شرایطی پا به اولین رقابت انتخابات مقدماتی ایالات متحده در ایالت نیوهمشایر می گذارد که در شمارش نمایندگان اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات در ماه ژوئیه از رقبا پیش افتاده است.

«حزب دموکرات آیووا» نتایج انتخابات هفته پیش انجمن های حزبی که تا حدودی به خاطر مشکلات یک اپلیکیشن منجر به سردرگمی و آشفتگی شد را منتشر کرده است.

بودجج از ۴۱ نماینده آیووا، ۱۴ نماینده را به خود اختصاص داده است. پس از او سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت با ۱۲ نماینده، سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست ۸ نماینده، جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری ۶ نماینده، و سناتور امی کلوبشار از ایالت مینه سوتا با ۱ نماینده قرار دارند.

برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری در مجمع ملی حزب در شهر میلواکی به ۱۹۹۰ نماینده نیاز است. با وجود این که نامزدها در آغاز راه رقابت ها قرار دارند، اما با توجه به رقابت شانه به شانه بودجج و سندرز و نزدیکی فاصله وارن کسب هر نماینده اهمیت دارد.

در حالی که بایدن در نبرد بر سر زندگی سیاسی‌اش است، بودجج روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت اگر سندرز که خود را دموکرات سوسیالیست می داند نامزد حزب شود، رقابت برای پیروزی بر پرزیدنت ترامپ سخت تر خواهد بود.

نظرسنجی های روزانه در ایالت نیوهمشایر از پیشتازی سندرز بر بودجج حکایت دارد و وارن و بایدن به روشنی در ردیف بعد قرار دارند و کلوبشار با فاصله در رتبه پنجم است.

بایدن، سندرز، و وارن همگی بودجج را، که تا یک سال پیش چهره سیاسی ناشناخته ای در سراسر ایالات متحده بود، هدف حمله قرار داده اند. بودجج تا این اواخر شهردار چهارمین شهر بزرگ ایالت ایندیانا با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بود. او اولین نامزد انتخاباتی آشکارا همجنسگرا است که در روند کسب نامزدی حزب دموکرات نماینده هایی را به خود اختصاص داده است.

بایدن با انتقاد از کم تجربگی بودجج می‌گوید او نتوانسته جامعه آمریکایی های آفریقایی تبار شهرش را متحد کند.

آمریکایی های آفریقایی تبار عموما به دموکرات ها رای می دهند، اما مشارکت آنها در انتخابات ۲۰۱۶ پایین تر از انتظار بود و به شانس هیلاری کلینتون در انتخابات لطمه زد.

بودجج که مورد حمایت مالی میلیاردرها قرار داشته می‌گوید که برای بنای یک ساز و کار سیاسی سراسری، به این کمک ها نیاز داشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG