لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۷

ایران: نیروگاه بوشهر به شبکه سراسری برق می پیوندد


ایران: نیروگاه بوشهر به شبکه سراسری برق می پیوندد
ایران: نیروگاه بوشهر به شبکه سراسری برق می پیوندد

ایران می گوید نیروگاه هسته ای بوشهر، نخستین نیروگاه هسته ای ایران که ساخت آن توسط روس ها ادامه یافته است، تا ماه اوت به شبکه سراسری برق کشور خواهد پیوست.

رضا سجادی، سفیر ایران در مسکو می گوید مقام های روسی اعلام کرده اند که در نخستین روزهای شهریور ماه آماده افتتاح بهره برداری از نیروگاه هسته ای بوشهر برای اتصال به شبکه سراسری برق کشور هستند.

سجادی سفیر جمهوری اسلامی در روسیه افزود: پس از دیدار و گفت و گو با مدیران شرکت «روستوم» مسئول صادرات فناوری انرژی اتمی روسیه و پیمانکار تکمیل نیروگاه بوشهر، آنان اطمینان داده اند که در این تاریخ نیروگاه بوشهر به شبکه سراسری برق کشور خواهد پیوست.

اما فریدون عباسی دوانی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پیش از این گفته بود هنوز نمی توان تاریخ معینی برای اعلام بهره برداری از نیروگاه اتمی بوشهر تعیین کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران مشکلات فنی را از جمله دلایل تعویق تاریخ های تعیین شده برای بهره برداری از نیروگاه بوشهر دانسته بود.

روسیه نیز مهندسان و کارشناسان اتمی ایران را به دلیل بکارگیری قطعات تاریخ مصرف گذشته در نیروگاه سرزنش کرده و می گوید: به کارگیری این قطعات تاریخ مصرف گذشته عامل تاخیر در راه اندازی نیروگاه بوشهر بوده است.

XS
SM
MD
LG