لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۵

آنگ سان سوچی با خانواده های زندانيان سياسی در برمه ديدار می کند


آنگ سان سوچی با خانواده های زندانيان سياسی در برمه ديدار می کند
آنگ سان سوچی با خانواده های زندانيان سياسی در برمه ديدار می کند

آنگ سان سوچی، رهبر مخالفان دمکراسی طلب رژيم نظامی برمه، روز دوشنبه در جريان ملاقات با خانواده های زندانيان سياسی در رانگون به آنها اطمينان داد که حزب وی به تلاشهای خود جهت حفظ جان و امنيت عزيزان آنها در زندانها، ادامه خواهد داد.

آنگ سان سوچی همراه با کوچکترين پسر خود در صومعه ای در شهر رانگون با خانواده های زندانيان سياسی، ملاقات کرد.

خانم سوچی در اين ملاقات کوتاه به خانواده های زندانيان سياسی گفت: «هريک از شما چنانچه برای ملاقات با اعضای خانواده های خود در زندان دچار مشکل بوديد به ما اطلاع دهيد، ما سعی می کنيم بطور سيستماتيک اين مشکلات را از پيش پا برداريم.»

از آنجا که اين ملاقات از پيش برنامه ريزی نشده بود، خانم سوچی به خانواده های زندانيان سياسی وعده داد در آينده نزديک وقت بيشتری در اختيار آنها قرار دهد.

آنگ سان سوچی در اين ملاقات گفت از وضعيت راهبان در زندانها خبر دارد، و می داند که برخی از آنها از زمان دستگيری در تظاهرات سال ۲۰۰۷ تا کنون در زندان به سر می برند.

اين ملاقات به مناسبت گراميداشت سالگرد مرگ مادر يکی از زندانيان سياسی برجسته برمه صورت گرفت. اين شخص در جريان اعتراضات دانشجويی در سال ۱۹۸۸ دستگير شد. او بار ديگر در سال ۲۰۰۷ بازداشت و ازآن تاريخ تا کنون در زندان، به سر می برد.

در حال حاضر بيش از ۲ هزار و ۲۰۰ زندانی سياسی در برمه، وجود دارد.

يک گروه مدافع حقوق بشر در آمريکا می گويد، تعداد زندانيان سياسی در برمه از سال ۲۰۰۷ تا کنون دو برابر شده است.

بسياری از رهبران جهان ضمن استقبال از اقدام رژيم نظامی برمه در جهت آزادی خانم سوچی خواهان آزادی کليه زندان سياسی از زندانهای سراسر برمه شدند.

XS
SM
MD
LG