لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۹

انتقاد آنگ سان سوچی از نظام آموزشی برمه


انتقاد آنگ سان سوچی از نظام آموزشی برمه
انتقاد آنگ سان سوچی از نظام آموزشی برمه

«آنگ سان سوچی» رهبر مخالفان دولت برمه می گوید نظام آموزشی فاجعه بار است و این کشور نیازمند آن است که توانایی های بالقوه جوانانش را جامه عمل بپوشاند.

آنگ سان سوچی که روز دوشنبه از طریق اینترنت با گروهی از استادان دانشگاه هنگ کنگ گفتگو می کرد، نظام آموزشی برمه تحت حکومت نظامیان را به انتقاد گرفت.

مدیران دانشگاه هنگ کنگ می گویند بیش از ۱۸۰۰ نفر از دانشجویان یا شهروندان هنگ کنگی برای شرکت در نخستین گفتگوی اینترنتی آنگ سان سوچی با جهان خارج پس از رهایی از حبس خانگی ثبت نام کرده بودند.

در متن سخنان آنگ سان سوچی که از سوی دانشگاه هنگ کنگ انتشار یافته، از قول رهبر مخالفان دولت برمه تاکید شده که دانشگاه های این کشور پشتیبان و مرکز جذب نیرو برای جنبش های آزادیخواهانه ای است که بتواند مردم را از سلطه نظامیان نجات دهد.

رهبر مخالفان برمه تصریح کرده این همان روح الهام گرفته از جنبش دانشجویان دانشگاه رانگون برمه است که در سال ۱۹۸۸ به پا خاسته و در برابر حاکمان نظامی کشور ایستادگی کردند.

آنگ سان سوچی در این سخنرانی افزود بسیاری از دانشجویان معترض از بیست سال پیش تاکنون در زندان نظامیان هستند و نظام آموزشی دانشگاه ها افت شدید کرده است.

XS
SM
MD
LG