لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

برمه: گشايش دفتر مشترک دانمارک و نروژ


دانمارک و نروژ برای مستحکم کردن روابط سیاسی و اقتصادی خود با برمه دفترسیاسی مشترکی را در آن کشور گشودند. این اقدام به دنبال یک سلسله اقدام های دیپلماتیک بین المللی انجام می شود که ناشی از حرکت برمه به سوی دموکراسی است.

نخست وزیران دانمارک و نروژ روز یکشنبه دفترسیاسی مشترک دو کشور خود در رانگون را طی مراسمی گشودند. دو رهبر اروپایی در این مراسم تحولات مثبت در برمه را ستودند.

هله تورینگ شمیت، نخست وزیر دانمارک، گفت: ما مشتاق به سرمایه گذاری در برمه هستیم. دو کشور ما شرکت های بسیار خوبی دارند که به شیوه ای محترمانه و مسئولانه و متداوم سرمایه گذاری می کنند.

از ینس ستونتلبرگ نخست وزیر نروژ پرسیده شد برمه چگونه می تواند به یک صلح جامع دست یابد؟ نخست وزیر نروژ گفت: مردم برمه مسئول فرآیند صلح هستند. نقش دانمارک و نروژ حمایت و تسهیل کردن است. ولی یافتن راه حل مسائل سیاسی در برمه به عهده مردم برمه است.

دو رهبر پیش از افتتاح دفتر خود با آنگ سان سوچی رهبر اپوزیسیون برمه به گفتگو نشستند.

آنگ سان سوچی گفت: ما همیشه در برمه انتظار تغییر را داشتیم. به این دلیل است که برای این تغییر کار می کنیم. و اکنون قطعا فرصت های بیشتری برای اصلاحات داریم. هنوز به آن نرسیده ایم ولی این فرصت را داریم که برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

برمه تلاش می کند که به طور مسالمت آمیز به سوی یک دموکراسی واقعی حرکت کند.
XS
SM
MD
LG