لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۷

بنگلادش از کمک به آوارگان روهینگیا جلوگیری می کند


بنگلادش به گروه های بین المللی امداد دستور داده است کمک به آوارگان قومی روهینگیا را که از خشونت مرگبار در برمه فرار کرده اند متوقف کنند.

یک مقام اداری محلی در گفت و گو با سرویس بنگالی صدای آمریکا تایید کرد به گروه های پزشکان بدون مرز، عمل علیه گرسنگی، و امداد اسلامی دستور داده شده است به فعالیت های خود در ناحیه ای در جنوب بنگلادش، که هم مرز برمه است، پایان دهند.

او گفت دستور در نامه اداره امور سازمان های غیر دولتی بنگلادش صادر شده است که در آن گفته می شود گروه ها از حدود ماموریت خود پا فراتر گذاشته اند.

خشونت فرقه ای بین بودایی ها و مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین در غرب برمه از ماه ژوئن ده ها کشته برجا گذاشته است. گروه های طرفدار حقوق بشر می گویند نیروهای امنیتی برمه همچنین به یک کمپین قتل و دستگیری های جمعی علیه مردم روهینگیا دست زده اند.

اکثر مردم برمه روهینگیاها را مهاجران غیر قانونی از بنگلادش تلقی می کنند و اکثر آنها از کسب شهر وندی برمه مجروم هستند. اما همچنین نمی توانند تابعیت بنگلادش را به دست آورند، زیرا به گفته مقامات بنگال قرن ها در برمه زندگی کرده اند.

علیرغم فشار آمریکا و گروه های طرفدار حقوق بشر ، بنگلادش قایق های حامل صدها روهینگیا را که سعی دارند از خشونت در برمه بگریزند برگردانده است.
XS
SM
MD
LG