لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

یک مقام آمریکایی از آمادگی واشنگتن برای بهبود مناسبات با برمه خبر می دهد


یک مقام آمریکایی از آمادگی واشنگتن برای بهبود مناسبات با برمه خبر می دهد
یک مقام آمریکایی از آمادگی واشنگتن برای بهبود مناسبات با برمه خبر می دهد

مارسیل گفت سفر او به برمه سیاست جدید «تعامل عملگرایانه» آمریکا با برمه را به حرکت در می آورد

یک فرستاده ارشد آمریکا می گوید واشنگتن آماده است مناسباتش را با برمه بهبود بخشد، اما تا کشور به سوی دموکراسی پیشرفت نکرده است، تحریم ها لغو نخواهد شد.

اسکات مارسیل، سفیر آمریکا در امور اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آسه آن)، روز پنجشنبه گفت یک علامت مهم پیشرفت این خواهد بود که مذاکراتی در میان احزاب مخالف، دولت نظامی و گروه های اقلیت قومی صورت گیرد. او رهبران برمه را تشویق کرد پیش از برگزاری انتخابات در سال آینده، گفت و شنود با اتحادیه ملی برای دموکراسی را آغاز کنند.

مارسیل و کرت کمپبل، مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با ژنرال های حاکم بر برمه گفت و گو کردند. در مدت ۱۴ سال این نخستین بار است که مذاکراتی در چنین سطح بین دو کشور انجام می شود. آنها همچنین با آونگ سان سوچی، رهبر بازداشت شده اپوزیسیون، ملاقات کردند.

مارسیل گفت سفر او به برمه سیاست جدید «تعامل عملگرایانه» آمریکا با برمه را به حرکت در می آورد. او همچنین گفت واشنگتن در روند انتصاب نماینده مخصوصی در آن کشور قرار دارد.

مارسیل گفت آمریکا می خواهد پیش از انتخابات سال آینده، آونگ سان سوچی و دیگر زندانیان سیاسی آزاد شوند و در زمینه بهبود وضعیت حقوق بشر و اصلاحات دموکراتیک اقداماتی صورت گیرد.

مارسیل گفت او و کمپبل در جریان دیدارهای خود با رهبران برمه، مسائل حقوق بشر، مانند زندانیان سیاسی و رفتار با اقلیت های قومی را مطرح ساختند.

با این حال، او درباره آنچه مقامات برمه گفتند و این که آیا نشانه هایی از آزادی آونگ سان سوچی وجود دارد یا نه، توضیحی نداد.

XS
SM
MD
LG