لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۸

آنگ سان سوچی: تا آزادی راه زیادی مانده است


آنگ سان سوچی: تا آزادی راه زیادی مانده است
آنگ سان سوچی: تا آزادی راه زیادی مانده است

آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواهان برمه می گوید نشانه هایی از تغییرات سیاسی در برمه دیده می شود، اما مردم برمه هنوز با بدست آوردن آزادی حقیقی فاصله زیادی دارند.

آنگ سان سوچی، برنده جایزه صلح نوبل، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت خیزش هایی به سبک آنچه در کشورهای عربی صورت گرفته است، پاسخگوی مشکل برمه نیست.

وی که در دفتر خود در حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی، واقع در رانگون سخن می گفت، به خبرگزاری فرانسه گفت برمه به انقلاب روح و روان نیاز دارد. او گفت تا زمانی که مقامات درک خود را از مشکلاتی که باید آنها را بر طرف کنند اصلاح نکنند، تغییر واقعی در برمه صورت نخواهد گرفت.

حاکمان رژیم نظامی برمه، سال گذشته انتخابات برگزار کردند. اما آن انتخابات با شکایات گسترده از تقلب های انتخاباتی همراه بود. حاکمان نظامی در ماه مارس اعلام کردند که قدرت را به یک دولت غیرنظامی واگذار می کنند که افسران سابق نظامی در آن قدرت دارند است.

در هفته های اخیر، دولت جدید برمه علائمی از تماس با منتقدان از جمله آنگ سان سوچی نشان داده است.

ماه گذشته میلادی، آنگ سان سوچی با رییس جمهوری برمه دیدار کرد. از زمان آزادی آنگ سان سوچی از حصر خانگی در ماه نوامبر، رییس جمهوری برمه بلند پایه ترین مقام برمه بوده است که با وی دیدار کرده است.

XS
SM
MD
LG