لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۷

علاقه زنان ایرانی به ورزش پرش از ارتفاع روز به روز بیشتر می‌شود


علاقه زنان ایرانی به ورزش پرش از ارتفاع روز به روز بیشتر می‌شود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

علاقه به ورزش بانجی جامپینگ یا پرش از ارتفاع در ایران به ویژه درمیان زنان رو به افزایش گذاشته است.

گرچه محدودیت‌هایی برای زنان در این رابطه وجود دارد اما زمزه هایی از آزاد شدن پرش از همه دکل‌های مخصوص این ورزش برای همه علاقه مندان آن در ایران به گوش می رسد.

پرش از همه دکل‌های این ورزش ماجراجویانه در ایران برای زنان آزاد نیست، مثل منطقه گردشگری "توچال" اولین نقطه ایران که در آن دکل ۴۰ متری بانجی جامپینگ نصب شد.

خبرگزاری ایسنا روز سه شنبه سوم شهریور در گزارشی به افزایش دکل‌های بانجی جامپینگ در ایران و علاقه ویژه زنان به این ورزش و البته شجاعتشان پرداخته است.

امیر رضا بدری، یک مربی بانجی در "بوستان ولایت" ‌گفته است که حدود ۸۰ درصد افرادی که از بانجی می‌پرند، بانوانی هستند که میانگین سنی آنها ۱۴ تا ۶۰ سال است. به گفته او تاکنون پیش نیامده که خانمی به بالای سکو برود و از پریدن منصرف شود، اما آقایانی بوده‌اند که از پریدن منصرف شده‌اند.

پرش از دکل‌های بوستان ولایت برای زنان آزاد است، همینطور پرش از بلندترین دکل بانجی خاورمیانه با نزدیک به ۴۵ متر ارتفاع که در مجموعه گردشگری گنجنامه همدان است. این دکل با قابلیت پرش همزمان چهار نفر، جزو بانجی جامپینگ‌های محبوب ایران به حساب می‌آید.

اقبال روزافزون زنان ایرانی به این ورزش باعث شده تا دکل‌هایی که پرش از آنها برای زنان ممنوع است نیز تلاش کنند برای این رفع محدودیت‌ها اقدام کنند

مدیر حراست مجموعه تفریحی و گردشگری توچال که زیر نظر بنیاد مستضعفان فعالیت می‌کند به خبرگزاری ایسنا گفت که از رئیس انجمن ورزش‌های هوایی خواسته است درخواستی در این‌باره بدهد و شرایط را توجیه کند تا این مجموعه بتواند از بنیاد مستضعفان اجازه پرش زنان را بگیرد.

ایسنا نوشت که دلیل اعمال ممنوعیت برای پرش بانوان از بانجی جامپینگ توچال تا کنون رسما اعلام نشده، اما برخی دلیلش را رعایت شئونات اسلامی عنوان کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG