لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۱

برادران تسارنایف مسئول بمبگذاری بوستون بودند


تحقیقات ابتدایی و مصاحبه با جوهر تسارنایف مظنون بمبگذاری بوستون همگی نشان میدهد که برادران تسارنایف هر دو تحت تاثیر اسلام افراطی قرار گرفته بودند و هیچ ارتباطی با گروههای تروریستی نداشته اند.

منابع دولتی آمریکا میگویند جوهر تسارنایف به آنها گفته است که بجز وی و برادرش شخص دیگری پشت بمبگذاری بوستون نبوده است. همین منابع می افزایند انگیزه و احساس دو برادر بمبگذار این بوده که اسلام زیر حمله قرار دارد و وظیفه آنها دفاع از آن است.

جوهر تسارنایف بخاطر مجروح شدن از ناحیه گردن که به احتمال زیاد توسط خود وارد شده، قادر به تکلم با مقامات نیست و پاسخ پرسشهای آنان را کتبا می دهد.

وی که ۱۹ سال دارد متهم به استفاده از سلاح کشتار جمعی شده است. ضمنا جوهر همچنان در بیمارستان بستری و تحت حفاظت ماموران فدرال آمریکا است. برادر بزرگتر وی تامرلان هفته گذشته در درگیری با پلیس کشته شد.

دو برادر بنظر می رسد که با کارگذاشتن دوبمب در خط پایانی ماراتون بوستون، مسول کشتن سه نفر و زخمی شدن ۲۶۴ نفرند.برخی از زخمیان پای خود را از دست داده اند.

دو برادر همچنین مظنون به قتل پلیس دانشگاه ام آی تی نیز هستند.

دو تن از قرباینان حادثه هفته گذشته، روز سه شنبه دفن شدند.
یکی از قربانیان مارتین ریچارد هشت ساله بود که در انتظار عبور پدرش از خط پایانی ماراتون چشم به راه بود.مادر و خواهر وی بشدت زخمی شده اند.

مراسم خاکسپاری «شان کولیه» مامور انتظامی دانشگاه ام آی تی نیز در روز سه شنبه برگزارشد. شان کولیه سه روز پس از بمبگذاری بوستون با تیراندازی مظنونان جان خود را از دست داد. قرار است روز چهارشنبه مراسم یادبود مفصلی برای شان کولیه در دانشگاه ام آی تی برگزار شود.
XS
SM
MD
LG