لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۰

نخست وزیر بریتانیا اعزام سربازان بیشتر به افغانستان را رد می کند


دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، می گوید مهم است که نیروهای ناتو نشان دهند امسال در به عقب راندن شبه نظامیان طالبان در افغانستان پیشرفتی صورت می گیرد، با این حال اضافه می کند دولت او سربازان جدیدی نخواهد فرستاد.

کامرون که روز پنجشنبه در کابل در کنفرانس خبری مشترکی با حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، سخن می گفت اظهار داشت مساله فرستادن سربازان بیشتر، در برنامه دولت قرار ندارد، و اضافه کرد نیروهای بریتانیا نباید یک لحظه بیشتر از آنچه لازم است در افغانستان بمانند.

رهبر بریتانیا گفت او کاملا از استراتژی باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در افغانستان حمایت می کند، با این حال یادآور شد که مردم بریتانیا نیاز دارند ببینند در افغانستان پیشرفت می شود و سربازان به خانه هایشان بازمی گردند.

کامرون، که برای نخستین بار از زمان انتخاب به عنوان نخست وزیر بریتانیا به افغانستان رفته است، سرگرم بررسی ماموریت کشور خود در آنجا بوده است. بریتانیا نزدیک به ۱۰ هزار سرباز در افغانستان دارد.

کامرون همچنین اعلام کرد بریتانیا ۹۸ میلیون دلار دیگر برای مقابله با تهدید بمب های به اصطلاح دست ساز هزینه خواهد کرد.

در این میان، آندرس فوگ راسموسن دبیر کل ناتو، در سخنانی در نشست دو روزه وزیران دفاع ناتو در بروکسل گفت افزایش آموزش پلیس و ارتش افغانستان برای تضمین امنیت و استقلال کشور حیاتی است.

واشنگتن ماه ها از شریکان ناتو خواسته است سربازان بیشتری به افغانستان بفرستند.

XS
SM
MD
LG