لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

مقام دولت بریتانیا در امور اسکاتلند بر سر سفر مشاور نخست‌وزیر در دوره قرنطینه استعفا می‌دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک مقام دولت بریتانیا در امور اسکاتلند، در واکنش به کوتاهی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، در اخراج مشاور ارشدش که مقررات قرنطینه را با سفر برای دیدار خانواده‌اش نقض کرده بود، روز سه‌شنبه استعفا داد.

داگلاس راس، معاون وزیر در امور اسکاتلند، در نامه استعفای خود، که در حساب توییترش هم منتشر کرده است، می‌گوید، دومینیک کامینگز دست به اقدامی زد و تصمیمی گرفت که «بسیاری احساس کردند برای آنها امکان‌پذیر نبود.»

بوریس جانسون از تصمیم کامینگز به طی ۴۰۰ کیلومتر برای دیدار والدین خود در پایان ماه مارس با وجود فرمان ملی در خانه ماندن مردم دفاع کرده است.

کامینگز گفته است از این رو به این سفر رفت که می‌خواست خانواده‌اش بتوانند در صورت بیماری او و همسرش، که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، از پسر ۴ ساله‌شان مراقبت کنند.

داگلاس راس می‌گوید: «افرادی را ... می‌شناسم که فرصت پیدا نکردند با عزیزانشان خداحافظی کنند؛ خانواده‌هایی که نتوانستند با یکدیگر سوگواری کنند؛ مردمی که از بستگان بیمار خود عیادت نکردند تا از مقررات دولت پیروی کرده باشند.»

مایکل گوو، وزیر کابینه بریتانیا، روز سه شنبه اصرار کرد که کامینگز «قانون و مقررات را نقض نکرد. او در پی حفاظت از خانواده‌اش بود.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG