لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

موافقت دادگاه بریتانیا با درخواست دختر سرطانی: پیکر مرا منجمد کنید


دادگاهی در بریتانیا با درخواست نوجوانی که به علت تشدید بیماری اش اخیرا از دنیا رفت، موافقت کرد تا پیکر او را به جای دفن کردن منجمد کنند، به این امید که روزی با پیشرفت علم، بتواند جان تازه‌ای گرفته و به زندگی بازگردد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این دختر ۱۴ ساله پیش از مرگ در نامه‌‌ای به قاضی دادگاه نوشت «می‌خواهم زنده بمانم و زندگی طولانی داشته باشم و فکر می‌کنم در آینده راهی برای درمان سرطان من پیدا خواهند کرد و من بیدار می‌شوم.»

وی ضمن ارائه درخواست خود مبنی بر منجمد کردن پیکر او پس از مرگ، به جای دفن کردن در گورستان، گفت که با این روش «من شانس این را خواهم داشت که در آینده، شاید صدها سال دیگر، مداوا شوم، برخیزم و به زندگی باز گردم.»

اظهارات تاثیرگذار این دختر نوجوان، پیتر جکسون قاضی دادگاه عالی بریتانیا را متقاعد کرد که - به عنوان نخستین تصمیمی که در بریتانیا در موارد مشابه اتخاذ می‌شود - با پذیرش این درخواست به آخرین آرزوی او جامه عمل بپیوشاند.

این دختر، که نام او و همینطور نام والدینش به دلایل حقوقی در رسانه ها اعلام نشده است، ساکن لندن بوده و ماه گذشته میلادی (اکتبر) به دلیل ابتلا به نوعی نادر از سرطان، از دنیا رفت.

قاضی دادگاه عالی بریتانیا ضمن قبول درخواست این دختر که در همان ماه اکتبر با حمایت مادر او صورت گرفت، حکم کرده بود که نتیجه روند دادرسی تا پیش از مرگ این دختر نوجوان منتشر نشود.

جسد این دختر به ایالات متحده منتقل شده و یک شرکت تجاری با هزینه‌ای حدود ۳۷ هزار پوند (بیش از ۴۵ هزار دلار) تا ابد – یا دست کم تا زمانی که راهی برای بازگرداندن انسان به این دنیا کشف شود – در دمای پائین بسیار نگهداری خواهد کرد.

گفته می‌شود در حال حاضر تنها سه شرکت در جهان کار پیچیده انجماد و نگهداری از اجساد داوطلبان را انجام می‌دهند؛ که یکی از آنها در روسیه واقع شده و دو شرکت دیگر آمریکایی هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG