لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۰

جلسه فوق العاده پارلمان بریتانیا تشکیل شد


جلسه فوق العاده پارلمان بریتانیا تشکیل شد
جلسه فوق العاده پارلمان بریتانیا تشکیل شد

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا می گوید شورشی که بیشتر کشور را فرا گرفته درباره سیاست ها یا یک حرکت اعتراضی نیست، بلکه برآیند فرهنگی است که «خشونت را برجسته می سازد.»

کامرون این نظر را روز پنجشنبه در جلسه فوق العاده پارلمان در لندن ابراز داشت و گفت دولت «اجازه نخواهد داد فرهنگ وحشت بر خیابان ها مسلط شود و هشدار داد غارتگران تعقیب و مجازات خواهند شد.»

پیشتر در روز پنجشنبه، پلیس بریتانیا حمله به خانه ها در لندن را در ارتباط با شورش آغاز کرد. یک مقام پلیس می گوید افسران برای بازداشت افراد در سراسر شهر به خانه ها می روند. به گفته او، در ساعت ها و روزهای آینده بیش از ۱۰۰ حکم بازداشت اجرا خواهد شد.

پلیس از آغاز شورش ها در روز شنبه، بیش از ۱۱۰۰ نفر را بازداشت کرده است. خشونت در آغاز با کشته شدن مرد ۲۹ ساله ای در محله توتنهام لندن در تیراندازی پلیس آغاز شد.

روز پنجشنبه کامرون گفت او مداخله در ابزار الکترونیکی و وب سایت هایی را که شورشیان برای هماهنگ ساختن فعالیت های خود به کار برده اند بررسی می کند و گفت دولت این موضوع را که آیا «متوقف ساختن رسانه های اجتماعی وقتی برای بزهکاری و خشونت به کار می روند درست خواهد بود یا نه؟» مطالعه می کند.

XS
SM
MD
LG