لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۳

ملکه بریتانیا هم در «بهشت مالیات گریزان» سرمایه گذاری کرده است


الیزابت، ملکه انگلیس
الیزابت، ملکه انگلیس

بر اساس مدارکی که اخیرا به بیرون درز پیدا کرده است، ملکه بریتانیا نیز بخشی از اموال شخصی خود را در صندوق های فراساحلی، که به «بهشت مالیات گریزان» مشهور است، سرمایه گذاری کرده است.

بر اساس مدارکی که به دست کنسرسیوم بین المللی خبرنگاران رسیده، بنیاد املاک سلطنتی لنکستر که مسئولیت سرمایه گذاری اموال شخصی ملکه بریتانیا به منظور کسب درآمد را بر عهده دارد، حدود ۱۳ میلیون دلار در جزایر کیمن و برمودا سرمایه گذاری کرده است.

بنیاد لنکستر با صدور بیانیه ای ضمن تائید این خبر اعلام کرده تمامی سرمایه گذاری ها قانونی بوده است.

ملکه بریتانیا مالیات درآمد حاصل از این سرمایه گذاری ها را پرداخت کرده است. ملکه الیزابت اموال زیادی از جمله املاک لوکس، جواهرات و مجموعه های هنری دارد. او همچنین به صورت قانونی مالک تمامی قوهای رودخانه تیمز است.

دولت بریتانیا رد کرد

سخنگوی «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا هم در واکنش به افشای این مدارک اعلام کرده است نه خانم می و نه همسرش، سرمایه گذاری مستقیمی در صندوق های فراساحلی ندارند.

او اضافه کرد، «سرمایه گذاری های آنها به صورت عمومی اعلام شده است و برای جلوگیری از تضاد منافع، در اختیار شخص حقوقی ثالثی قرار دارد.»

صندوق های فراساحلی بیشتر توسط افراد متمول و برای دور زدن قوانین مالیاتی کشور خود مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب این صندوق ها در جزایر کوچک و به صورت محرمانه کار می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG