لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

بازداشت مسئول سابق رسانه ای نخست وزير بريتانيا


اندی کالسون، مسئول سابق رسانه ای دیوید کامرون، نخست وزير بريتانيا، و سردبیر پیشین روزنامه News of the World متعلق به روپرت مرداک به اتهام شهادت دروغ توسط پلیس اسکاتلند دستگیر شده است.

کالسون صبح روز چهارشنبه از خانه اش در لندن به شهر اسکاتلندی گلاسکو برای بازجويی پيرامون شهادت او در سال ۲۰۱۰ ميلادی در ديوان عالی گلاسکو منتقل شد. پس از اتمام بازجويی، او به دروغ گفتن در دادگاه در سال ۲۰۱۰ متهم شد.

کالسون درمورد پرونده نماينده سابق مجلس اسکاتلندی، تامی شريدان، شهادت داد. شريدان در شکايت خود عليه «نيوز آو د ورلد» که ادعا کرده بود که اين قانونگذار وارد ديسکوهای بدنام شده، با استفاده از مواد مخدر در مجالس عياشی و روابط جنسی گروهی شرکت کرده است، پيروز شد. اما شريدان يک سال بعد به اتهام شهادت دروغ در ارتباط با آن دادرسی بازداشت شد.

کارلسون به عنوان سردبير روزنامه «نیوز آو د ورلد» بين سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ در دادگاه شريدان، شواهدی ارائه کرد. او تاکيد کرد که اين روزنامه مشغول به هک کردن غير قانونی تلفنها نبوده است.

بعد از بسته شدن روزنامه، دیوید کامرون، کارلسون را به عنوان مدیر رسانه ای خود معرفی کرد. کارلسون سال گذشته اين مقام را در ادامه پوشش خبری رسوايی هک کردن تلفنها ترک کرد.
XS
SM
MD
LG