لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۲۴

روزنامه بريتانيايی «نيوز آو دورلد» تعطيل می شود


روزنامه بريتانيايی «نيوز آو دورلد» تعطيل می شود

شرکت نيوز اينترنشنال می گويد روزنامه بريتانيايی «نيوز آو د ورلد» را پس از رسوايی گسترده در مورد هک کردن تلفنهای قربانيان از جمله قربانيان قتل و افراد مشهور، تعطيل می کند.

اين خبر از سوی جیمز مرداک، رئیس عملیات اروپايی روزنامه مذکور اعلام شد. او گفت: نسخه نهایی اين روزنامه ۱۶۸ ساله روز يکشنبه منتشر خواهد شد.

در بیانیه ای، مرداک گفت: «خلافکاران يک مرکز خبری خوب را به بد تبدیل کردند.»

اين رسوایی با گزارشی در اين مورد که بستگان سربازان کشته شده در عراق و افغانستان نيز در میان کسانی هستند که هدف قرار گرفته بودند، شدت یافته است.

این گزارش همچنین می گوید محققان بر این باورند کارکنان «نيوز آو د ورلد» ممکن است برای کسب اطلاعات مربوط به قربانیان به افسران پلیس رشوه داده باشند.

پیشتر، نيوز اينترنشنال اعلام کرده بود: این ادعاها اگر درست باشند «بسيار وحشتناک و اسفناک» هستند. نيوز اينترنشنال متعلق است به شرکت رسانه ای استراليايی-آمريکايی « نيوز کورپ» به مالکيت روپرت مرداک.

آخرین اتهامات به دنبال نارضایی نسبت به گزارش های استراق سمع پيام های تلفن های قربانیان قتل و خانواده های آنها توسط روزنامه مطرح شده اند. اين گروه از قربانيان چند دانش آموز دختر به قتل رسیده در سال ۲۰۰۲ ميلادی و بستگان قربانيان بمب گذاری ۲۰۰۵ در وسايل حمل و نقل عمومی لندن را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG