لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۶

روزنامه بريتانيايی «نيوز آو دورلد» تعطيل می شود


روزنامه بريتانيايی «نيوز آو دورلد» تعطيل می شود
روزنامه بريتانيايی «نيوز آو دورلد» تعطيل می شود

شرکت نيوز اينترنشنال می گويد روزنامه بريتانيايی «نيوز آو د ورلد» را پس از رسوايی گسترده در مورد هک کردن تلفنهای قربانيان از جمله قربانيان قتل و افراد مشهور، تعطيل می کند.

اين خبر از سوی جیمز مرداک، رئیس عملیات اروپايی روزنامه مذکور اعلام شد. او گفت: نسخه نهایی اين روزنامه ۱۶۸ ساله روز يکشنبه منتشر خواهد شد.

در بیانیه ای، مرداک گفت: «خلافکاران يک مرکز خبری خوب را به بد تبدیل کردند.»

اين رسوایی با گزارشی در اين مورد که بستگان سربازان کشته شده در عراق و افغانستان نيز در میان کسانی هستند که هدف قرار گرفته بودند، شدت یافته است.

این گزارش همچنین می گوید محققان بر این باورند کارکنان «نيوز آو د ورلد» ممکن است برای کسب اطلاعات مربوط به قربانیان به افسران پلیس رشوه داده باشند.

پیشتر، نيوز اينترنشنال اعلام کرده بود: این ادعاها اگر درست باشند «بسيار وحشتناک و اسفناک» هستند. نيوز اينترنشنال متعلق است به شرکت رسانه ای استراليايی-آمريکايی « نيوز کورپ» به مالکيت روپرت مرداک.

آخرین اتهامات به دنبال نارضایی نسبت به گزارش های استراق سمع پيام های تلفن های قربانیان قتل و خانواده های آنها توسط روزنامه مطرح شده اند. اين گروه از قربانيان چند دانش آموز دختر به قتل رسیده در سال ۲۰۰۲ ميلادی و بستگان قربانيان بمب گذاری ۲۰۰۵ در وسايل حمل و نقل عمومی لندن را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG