لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

برادر «برنی سندرز» می‌خواهد جای کامرون در پارلمان بریتانیا را بگیرد


لری سندرز (راست) برادر برنی سندرز در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا - ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۶
لری سندرز (راست) برادر برنی سندرز در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در فیلادلفیا - ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۶

برادر برنی سندرز سناتور ایالت ورمانت و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، می خواهد کرسی دیوید کامرون در پارلمان بریتانیا را در انتخابات میان دوره‌ای آینده تصاحب کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش داد لری سندرز، که برادر او چند ماه پیش از رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ ها در آمریکا کناره گیری کرد، نامزد حزب سبز برای تصاحب صندلی خالی کامرون در پارلمان بریتانیا شده است.

بر اساس این گزارش، لری با الهام گرفتن از موفقیت‌ برادرش برنی در رقابت های انتخاباتی آمریکا، نامزدی حزب سبز در حوزه انتخابیه «ویتنی» در آکسفوردشایر برای انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمان بریتانیا را قبول کرده است.

دیوید کامرون نخست وزیر پیشین بریتانیا که پس از همه پرسی جدایی از اتحادیه اروپا در تیر ماه گذشته از این مقام استعفا داد، اوایل شهریور ماه اعلام کرد که با کناره گیری از پارلمان، می‌خواهد از عالم سیاست خداحافظی کند.

لاری سندرز ۸۲ ساله می‌گوید بردار کوچک‌تر او، برنی، نشان داد که اگر گوش شنوا پیدا کنید و موضوع مشخصی را مطرح کنید، مردم زیادی – بسیار بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید – به حرف های شما گوش خواهند داد.

وی می‌گوید برای اداره کمپین انتخاباتی خود، از بردارش در آمریکا راهنمایی نمی‌خواهد، اما «همه سیاست‌های او را سرقت می‌کند.»

با این حال به نوشته آسوشیتدپرس، لاری سندرز راهی دشوار برای رسیدن به مقصود در پیش دارد؛ چرا که دیوید کامرون سال گذشته با ۳۵ هزار رأی کرسی پارلمان را کسب کرد، در حالی که نامزد سبزها تنها نزدیک به سه هزار رأی آورد.

این شهروند آمریکایی-بریتانیایی، که درحال حاضر سخنگوی امور بهداشتی و درمانی حزب سبز بریتانیاست، از سال ۱۹۶۹ میلادی تاکنون در بریتانیا زندگی می‌کند.

XS
SM
MD
LG