لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

بریتانیا برای نخستین بار از جنگ جهانی دوم در وضع اضطراری است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بریتانیا برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم در وضعیت اضطراری قرار دارد.

این تحول به این معنی است که دولت بریتانیا برای ایجاد مراکز هماهنگی استراتژیک در سراسر آن کشور به منظور توزیع کالا به شهروندان در راستای کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا آماده می‌شود.

در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا شامل بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، و پرنس چارلز ولیعهد آن کشور تائید شده است. بیش از ۱۲۰۰ نفر از مبتلایان جان باخته اند.

معاون امور درمانی در دولت بریتانیا می گوید قرنطینه می تواند تا شش ماه به درازا بیانجامد، اما اگر مردم به وظایف‌شان عمل کرده و شرایط بهبود پیدا کند، قرنطینه و دیگر محدودیت ها تسهیل خواهد شد.

در مسکو، قرنطینه از روز دوشنبه شروع شد. پایتخت روسیه از یک هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا خبر می دهد.

در ایتالیا برای دومین روز افزایش شمار موارد ابتلا کمی کند شده است، اما شمار جان باختگان در اسپانیا در یک شب به ۸۳۸ رسید که در آن کشور بی سابقه است.

در آسیا، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از فقرای آن کشور خواست او را برای مشکلات ناشی از قرنطینه ببخشند. هند با یک میلیارد و سیصد میلیون نفر جمعیت بزرگترین قرنطینه جهان محسوب می شود و میلیون ها نفر در این وضع بی غذا و بی سرپناه مانده اند.

تجمع در پرجمعیت ترین ایالت استرالیا به حداکثر دو نفر محدود شده است. شمار تلفات در استرالیا حدود ۴ هزار نفر است.

سوریه روز یکشنبه اولین مورد مرگ در اثر کرونا را تائید کرد. گروه های حقوق بشری نسبت به بروز یک فاجعه در آن کشور جنگ زده هشدار می دهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG